что можно делать и что нельзя

Фахівці назвали симптоми, які вкажуть на дефіцит вітаміну B12

09.09.2021   11:20    227

Людський організм потребує вітамін B12 для вироблення червоних кров’яних тілець, синтезу ДНК і виконання інших функцій. В середньому доросла людина повинна отримувати 2,4 мкг цієї речовини в день. Як і більшість інших вітамінів, B12 не виробляється організмом — він повинен надходити з їжею


 

В цьому і полягає проблема: деякі люди споживають вітаміну недостатньо, а інші просто не можуть його засвоювати, розповіли вчені з Гарвардської медичної школи. В результаті дефіцит B12 є відносно поширеним явищем, особливо серед літніх людей.


Это интересно:  Дієтологи назвали продукт для профілактики хвороб серця й раку

Фахівці назвали симптоми, які вкажуть на розвиток цього стану. За їх словами, першими ознаками нестачі речовини зазвичай стає оніміння і поколювання в руках, ногах або ступнях. Пізніше виникає сильний біль в суглобах, проблеми з ходьбою, пожовтіння шкіри і задишка. У більш важких випадках спостерігається сильна депресія, параноя, марення, втрата пам’яті, смаку і запаху.

Это интересно:  Названы сроки наступления плато по COVID-19 в России

Вчені попереджають, що дефіцит B12 може розвиватися повільно, тому симптоми, як правило, з’являються поступово і з часом посилюються. Через це стан часто плутають з іншими недугами. До основних ознак нестачі вітаміну також відносять:

— анемію;
— опухлий, запалений язик;
— труднощі з мисленням і міркуванням, втрату пам’яті;
— слабкість;
— втому.

Это интересно:  Три ознаки небезпечно низького рівня вітаміну B12

Хоча досвідчений лікар може помітити симптоми дефіцит B12 на огляді, для підтвердження діагнозу необхідний аналіз крові, додали британські медики. Вони попередили, що раннє виявлення стану і лікування вкрай важливі. В іншому випадку дефіцит може викликати серйозні і незворотні неврологічні проблеми і захворювання крові.

Adblock
detector