Фахівці назвали шість ознак дефіциту фолієвої кислоти - Новости Ю

Фахівці назвали шість ознак дефіциту фолієвої кислоти

19.09.2021   22:40    1153

Вітамін В9, відомий як фолат або фолієва кислота, необхідний організму для створення ДНК і ділення клітин, його дефіцит пов’язаний з розвитком анемії.

Людський організм повинен отримувати вітамін B9 на постійній основі — неадекватне надходження цієї важливої речовини сприяє появі анемії, обумовленої фолієвою недостатністю. В цьому випадку виявиться порушеним утворення червоних кров’яних тілець (еритроцитів): їх буде менше, ніж необхідно. Медична школа Джонса Хопкінса (Johns Hopkins) констатує: «Якщо у вас недостатньо еритроцитів, значить, у вас анемія».

Это интересно:  Фаівець пеперахувала плюси фізичної активності для здоров’я


Фахівці називають шість попереджувальних ознак, що вказують на розвиток фолатодефіцитної анемії.
1. Бліда шкіра.
2. Зниження апетиту.
3. Підвищена дратівливість і буркотливість.
4. Нестача енергії, швидка стомлюваність.
5. Діарея.
6. Гладкий і розпухлий язик.

Це небезпечно? Дефіцит фолієвої кислоти небезпечний для майбутніх мам — нестача вітаміну B9 може викликати нервові дефекти плода, перешкоджаючи нормальному розвитку головного або спинного мозку.

Это интересно:  Опасный вид семечек, который может навредить иммунитету, назвала диетолог

В організмі дорослої людини дефіцит фолієвої кислоти, що веде до анемії, означає, що без нормально функціонуючих еритроцитів його тканини отримують недостатньо кисню.

Подібне недоотримання кисню особливо небезпечне для мозку і серця: в зв’язку з цим підвищується ризик виникнення патологій цих органів, розвитку недостатності. Крім того, виникає ймовірність появи такого захворювання крові, як мегалобластна анемія, при якій еритроцити деформуються і втрачають здатність транспортувати потрібну кількість кисню.

Это интересно:  Названі найкорисніші для здоров'я спеції

Чому виникає дефіцит вітаміну В9? Основною причиною нестачі фолієвої кислоти експерти вважають неправильне харчування, відсутність у раціоні продуктів — постачальників вітаміну. Крім того, впливають зловживання алкоголем, прийом певних ліків, а також порушення, внаслідок яких організм не засвоює фолієву кислоту належним чином.

zdorovia.com.uaAdblock
detector