Гороскоп на 17 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Фахівці назвали популярне знеболююче, яке підвищує ризик пошкодження печінки

29.08.2021   09:20    533

Прийом занадто великої кількості ібупрофену, болезаспокійливого, яке продається без рецепта, може бути дуже небезпечним, особливо для печінки.

У дослідженні, опублікованому в Національній бібліотеці охорони здоров’я, були додатково проаналізовані токсичність ібупрофену і захворювання печінки. У дослідженні повідомлялося про випадок 59-річної жінки, яка лікувалася ібупрофеном (600 мг три рази на день) від болю в стегні. Через п’ять днів у неї розвинулася жовтяниця і стомлюваність.

Это интересно:  Фахівці з’ясували, чому людям із зайвою вагою важче схуднути за допомогою спорту


Вона була госпіталізована в спеціалізовану лікарню, і лікування було припинено. Лабораторні результати показали помітне підвищення рівня амінотрансферази в сироватці і білірубіну в сироватці на 20 мг / дл (таблиця). Вона продовжувала погано себе почувати, у неї розвинулися асцит і ниркова недостатність.

Через 10 тижнів після початку хвороби їй була проведена успішна трансплантація печінки. У печінці виявлено субмасивний некроз.

Это интересно:  Данные по коронавирусу за сутки «взметнулись» к показателям февраля

Клінічно очевидне пошкодження печінки від ібупрофену дуже рідко, але може бути важким, і було описано кілька випадків пов’язаної з ібупрофеном гострої печінкової недостатності, що призводить до смерті або необхідності трансплантації печінки, відзначається в дослідженні.

“Типовим у цьому випадку був раптовий початок травми протягом тижня після початку прийому ібупрофену. Відсутність інших причин гострої печінкової недостатності і поява ібупрофену протягом декількох днів після початку прийому ібупрофену у пацієнта, який не приймає ніяких інших ліків, свідчить на користь препарату, що викликає травму”, – пишуть автори.

Это интересно:  Фахівці виявили ще одну перевагу від вживання горіхів

Припиніть приймати ібупрофен і відразу ж зверніться до лікаря, якщо у вас почнуться будь-які з наступних симптомів:

  • Нудота
  • Втома
  • Нестача енергії
  • Свербіж
  • Пожовтіння шкіри або білків очей
  • Біль у правому верхньому куті живота
  • Грипоподібні симптоми.

ukrhealth

Adblock
detector