Гороскоп Павла Глобы на 22 сентября 2021: все знаки зодиака

Фахівці назвали переваги шафрану для здоров’я

03.09.2021   18:40    444

Приправи здатні не тільки покращувати смак страв, але і впливати на здоров’я людини. Протягом тисяч років трави використовувалися для лікування різних недуг. Сьогодні вчені продовжують відкривати все нові властивості у добре відомих рослин.


Одна зі спецій виявилася потужним доповненням до раціону, оскільки містить більше 150 корисних природних сполук. У їх числі каротиноїди, антиоксиданти, вітаміни A, C, рибофлавін, ніацин, тіамін і цинк. Йдеться про шафран. Щоб отримати максимальну користь, фахівці рекомендують споживати від 0,5 до 1 грама приправи в день. Серед переваг шафрану для здоров’я вчені виділяють кілька основних.

Это интересно:  Дієтолог назвав продукти, які покращують роботу кишечника

Для мозку

Шафран виявився корисним для полегшення симптомів депресії та нейродегенеративних станів, що викликають хворобу Альцгеймера. Деякі клінічні випробування показують, що шафран в дозі 30 мг, що додається в їжу щодня протягом шести тижнів, може бути настільки ж ефективним, як і звичайні антидепресанти (інгібітори зворотного захоплення серотоніну).

Для здоров’я серця і судин

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Phytomedicine Journal, шафран здатний знижувати артеріальний тиск. Зокрема, було встановлено, що після прийому добавок спеції в дозі 400 мг протягом тижня у добровольців значно знизився систолічний тиск.

Это интересно:  Краснуха: симптоми, лікування та вакцинація

При діабеті

Згідно з дослідженням, проведеним in vivo і опублікованим в журналі Scientific Reports, вживання шафрану в поєднанні з вправами з обтяженнями забезпечує потужний терапевтичний ефект при діабеті. До такого висновку вчені прийшли після експерименту на щурах. Для остаточних висновків щодо ефективності спеції при діабеті у людей необхідні додаткові дослідження, додали фахівці.

Покращує роботу шлунково-кишкового тракту

З найдавніших часів шафран використовувався при розладі шлунка і підвищеному газоутворення. Згідно з оглядом досліджень, опублікованим в NLM, седативний і протизапальний характер приправи допомагає поліпшити роботу шлунка і зменшити запалення в кишечнику. Крім того, вчені виявили у шафрану здатність полегшувати симптоми виразки шлунка.

Это интересно:  Від холестерину і для нирок: все про користь кокосової води

Протираковий агент

Завдяки великій кількості антиоксидантів у складі, екстракт шафрану може запобігати зростанню і поширенню ракових клітин в організмі, йдеться в науковій роботі, опублікованій в журналі Cancer Letters Journal. Також шафран містить з’єднання під назвою кроцин, яке допомагає пригнічувати ріст клітин колоректального раку, пухлини шлунка і легенів.


ukrhealth

Adblock
detector