Фахівці назвали ознаки тромба у легенях - Новости Ю

Фахівці назвали ознаки тромба у легенях

25.11.2021   16:00    1209

Тромб – це небезпечний стан, що потребує невідкладної медичної допомоги.

 


 

Потрапляння тромбу в легені відоме як тромбоемболія легеневої артерії: потік крові застряє в артерії легені і блокує надходження крові. Такі згустки крові (тромби) утворюються внаслідок внутрішніх ушкоджень судин – організм створює їх, щоб закривати травмовані ділянки. Також він може розчиняти тромби, коли потреба в них відпадає. Але іноді тромби не розпадаються повністю, що стає проблемою.


У багатьох випадках тромби, що проникають у легені, утворюються, коли людина піддається тромбозу глибоких вен (ТГВ), при якому згустки крові формуються у венах ніг. Загальними симптомами тромбозу в ногах є незрозумілий біль у їх глибоких м’язах, почервоніння, набряклість.

Якщо згусток крові, що існував у вені ноги, відривається і переміщається кровотоком у легені, виникають певні неблагополучні ознаки, у тому числі дихання, що зачіпають.

Ви можете відчути, що раптово виникла задишка, що зростає з часом. Або відчути біль у грудях (або у верхній частині спини), що стає більш значним при вдиху.

Іншими ознаками можливої ​​тромбоемболії легеневої артерії є нездатність нормально дихати, кашель із кров’ю, запаморочення, непритомність.

Фахівці нагадують, що існує ряд факторів, що підвищують ризик утворення тромбів, у тому числі надмірну вагу, запальні патології (хвороба Крона, ревматоїдний артрит), зрілий вік, зловживання алкоголем, малорухливість та тривале сидіння на стільці. По суті, кажуть лікарі, викликати формування тромбів може все, що перешкоджає нормальній кровотечі.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector