Фахівці назвали основні причини ожиріння - Новости Ю

Фахівці назвали основні причини ожиріння

26.09.2021   00:00    476

Група вчених із США, Данії та Канади стверджує, що основні причини ожиріння пов’язані не з кількістю споживаної їжі, а з її складом. Про це йдеться в статті, опублікованій у журналі American Journal of Clinical Nutrition, повідомляє EurekAlert.


За даними американських Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), ожиріння зачіпає більш як 40% дорослих жителів США, піддаючи їх до вищого ризику розвитку серцевих захворювань, інсульту, діабету другого типу і певних видів раку.


Зазвичай інструкції зі схуднення рекомендують зменшити кількість одержуваних калорій і збільшити їх витрату за допомогою фізичної активності. Такий підхід заснований на відомій моделі балансу енергії, яка стверджує, що людина набирає вагу, коли споживає енергії більше, ніж витрачає.

Это интересно:  Фахівці назвали продукт, який треба частіше їсти

При цьому, незважаючи на активні заклики менше їсти і більше займатися спортом, показники ожиріння неухильно зростають з року в рік.

Автори роботи запропонували альтернативну вуглеводно-інсулінову модель, згідно з якою головна причина ожиріння — не переїдання, а надмірне споживання їжі з високим глікемічним індексом, зокрема, оброблених продуктів з великою кількістю швидко засвоюваних вуглеводів.

Такі продукти складають основу сучасного західного стилю харчування і викликають гормональні зрушення, що уповільнюють метаболізм.

Это интересно:  Чому вживання дієтичної газованої води не найкращий варіант

«Коли ми їмо сильно перероблені вуглеводи, організм збільшує секрецію інсуліну і пригнічує секрецію глюкагону. Це, своєю чергою, дає сигнал жировим кліткам накопичувати більше калорій, залишаючи менше енергії для харчування м’язів та інших метаболічно активних тканин», — заявив доктор Девід Людвіг, ендокринолог Бостонської дитячої лікарні та професор Гарвардської медичної школи.

Мозок, аналізуючи цю інформацію, вирішує, що тіло не отримує достатньо енергії, і підсилює відчуття голоду.

Это интересно:  Фахівці назвали корисний солодкий продукт

Замість того, щоб спонукати людей їсти менше, вуглеводно-інсулінова модель орієнтована на розуміння того, що саме ми їмо.

Скорочення споживання швидко засвоюваних вуглеводів, на думку авторів, не тільки усуває основну причину накопичення жиру в організмі, але і знімає постійне відчуття голоду.

Раніше повідомлялося, що набирання зайвої ваги пов’язане не тільки з фізичною активністю і неправильним харчуванням, а й з режимом сну.

aspekty.netAdblock
detector