Свекруха вирощує гортензії-велетні і всі сусіди заздрять

11.03.2025   19:23    265
В Україні гортензії прекрасно почуваються завдяки помірному клімату. Існує понад 70 видів цієї рослини, але найкраще у наших умовах ростуть волотисті, деревоподібні, великолисті та дуболисті сорти.

Експерти розповіли секрети вирощування гортензій




Вони добре адаптовані до місцевої погоди й стануть справжньою окрасою будь-якого саду.

Популярні види гортензій

Волотиста гортензія має великі конусоподібні суцвіття, що цвітуть із середини літа до осені. У процесі цвітіння колір квітів може змінюватися, додаючи саду особливої чарівності. Вона добре росте на сонячних місцях, але потребує регулярного поливу. Рослина невибаглива, морозостійка і в умовах українського клімату не потребує укриття на зиму.

Останні новини:  Призначення аміачної селітри: весняне добриво для ґрунту

Деревоподібна гортензія відзначається великими білими кулястими суцвіттями. Один із найпопулярніших сортів — «Анабель». Вона добре почувається на сонячних місцях за умови частого поливу. Віддає перевагу кислому ґрунту, але може адаптуватися й до інших типів ґрунтів. Потребує регулярної обрізки для підтримання форми та стимуляції цвітіння. Так само, як і волотиста, вона невибаглива та морозостійка, не потребує укриття на зиму.

Останні новини:  Чому не цвітуть фіалки: можливі причини
Експерти розповіли секрети вирощування гортензій

Великолиста гортензія вражає великими кулястими суцвіттями, колір яких залежить від кислотності ґрунту: на кислому він буде блакитним, на більш лужному — рожевим. Цей вид чутливий до морозів, тому його необхідно вкривати на зиму.

Дуболиста гортензія вирізняється декоративним листям, схожим на дубове, яке восени змінює колір, створюючи в саду яскравий акцент. Вона має великі білі або кремові волотисті суцвіття. Проте цей вид потребує ретельного захисту від морозу.

Останні новини:  Досвідчені дачники знають, що треба зробити для росту соковитого кропу без парасольок

Щоб гортензії радували пишним цвітінням, важливо правильно вибрати місце для посадки. Найкраще вони почуваються в напівтіні або на ділянках із ранковим сонцем і денним затінком. Прямі сонячні промені можуть спричинити опіки листя, хоча волотисті та деревоподібні сорти можуть рости на сонці за умови достатнього поливу.


noviydoctor.com