Експерти розповіли, як «їсти все» при діабеті

01.12.2021   20:00    438

Сайт порад howkit розповів про застереження та хитрощі, які дадуть змогу продовжувати насолоджуватися улюбленими смаками під час діабету. Щоправда, з деякими поправками.

Якщо ви любите солодке, варто використовувати цукрозамінники.


Якщо ви полюбляєте фруктові смаки, надавайте перевагу свіжим фруктам — тим же яблукам чи ягодам.

«І смачно, і корисно, і рівень цукру в крові не стрибає», — наголошує howkit.

Але сухофрукти для людей із діабетом можуть бути небезпечними.

Окрім того, потрібно враховувати, що з фруктових соків при діабеті корисний лише сік прямого віджиму з м’якоттю. Якщо хочеться чогось фруктового, можна зварити компот або пити чисту воду зі шматочком лимону.


Натуральні чай (чорний або зелений) і кава (еспресо, по-турецьки, класичний лате чи капучино) є цілком припустимими, хоча перевагу все одно слід надавати чистій воді.

Борошняні вироби також не конче повністю виключати з раціону. Якщо до білого хліба додати молотого насіння льону, то сплеск глюкози буде не такий високий. Що ж до макаронів, то просто обирайте сорти з борошна твердих сортів пшениці.

Якщо ви не можете відмовитися від картоплі, то просто не смажте її, а запікайте або тушкуйте.

Білий рис — це «пусті» калорії з високим ГІ, тому спробуйте нешліфований або бурий.

Якщо ви любите йогурт, готуйте його самостійно. Є різні варіанти приготування йогурту в домашніх умовах. Найлегший — йогуртниця, прилад, який має лише дві кнопки: ввімк/вимк і кнопку таймера. Закваску слід розчинити в теплому молоці, розлити це молоко по склянках (вони є в наборі) та поставити на 7-9 годин у йогуртницю.

Можна скористатися мультиваркою. Принцип такий же: тепле молоко з розчиненою в ньому закваскою слід розлити по склянках, поставити їх у чашу мультиварки та виставити режим «Йогурт». Якщо такий режим відсутній у вашій моделі мультиварки, тоді вам на допомогу прийде режим «Мультишеф». Час приготування — 7-9 годин, температура — 37-39 °С. Готувати під закритою кришкою.

Інший варіант — термос. Наливаєте туди розігріте до 37 °С молоко, додаєте необхідну кількість закваски, і через 8 годин йогурт готовий.

Найпростіший же варіант — приготування домашнього йогурту в каструлі. Нагріваємо молоко до 37 °С, розчиняємо закваску в ньому, накриваємо кришкою та укутуємо ковдрою. В такому стані залишаємо на 8 годин у місці, де цю каструлю ніхто не буде чіпати.

GreenPost

Adblock
detector