Гороскоп Павла Глобы на неделю с 20 по 26 сентября 2021

Експерти навели маловідомі факти про звичайні яблука

03.09.2021   17:00    275

Прихильники простих рішень мають вражаючу здатність гранично спрощувати багато факторів, на підставі яких вони ці самі рішення приймають. Деякі з них, наприклад, цілком серйозно вважають, що достатньо подивитися на упаковку продукту або заглянути в спеціальні таблиці, або в відповідну літературу. Дізнатися в одному з джерел необхідні відомості, наприклад, скільки в яблуці калорій, — і процес контролювання ваги вирішити стане легко. Але це не зовсім так.


Відшукайте відмінності


Вважається, що середня калорійність 100 грамів яблука становить 47 ккал. Здорово, правда? А адже калорійність підраховується за результатами хімічного аналізу продукту в залежності від кількості білків, жирів і вуглеводів. Але тут виникає нестиковка. З білками і жирами в свіжих яблуках все зрозуміло: кількість білків приблизно однаково, жирів практично немає. А от кількість цукрів (або вуглеводів) істотно варіює залежно від ступеня зрілості плоду, умов його зберігання, сорту. На сьогоднішній день відомо понад 10 тисяч сортів цих фруктів, а значить, є не тільки яблука Голден. Калорійність одного сорту, як правило, відрізняється від калорійності іншого.

«Агрегатні стани» яблук

Это интересно:  Симптоми алкогольного гепатиту

Але навіть ці відмінності у свіжих плодів не так істотні. Набагато більше різняться по калорійності яблука свіжі і пройшли обробку. Так, в 100 грамах мочених фруктів міститься 56 ккал. Яблуко, запечене з корицею і цукром, має вже 70 ккал. Далі більше. Можливо, ви будете здивовані, дізнавшись, скільки в яблуці калорій, якщо його висушити: 240 ккал. І в цьому немає нічого дивного, волога-то випарилася (маса зменшилася), а вуглеводи залишилися. Калорійність яблук, з яких зробили варення, ми тут обговорювати не будемо.

Склад

І все ж, для того щоб мати загальне уявлення про харчову цінність яблук, можна використовувати якісь усереднені дані, що відображають склад цих плодів. Вам може бути цікаво дізнатися не тільки про калорійність, але і, наприклад, скільки вуглеводів в яблуці. Адже вуглеводи — це не тільки фруктоза та інші цукру, але і клітковина, яка сприяє перистальтиці кишечника. Охоче наведемо ці відомості. 100 грамів їстівної частини яблука містять:

  • Білки 0,41 м
  • Жири 0,39 м
  • Вуглеводи 9,8 м
  • Органічні кислоти 0,79 м
  • Насичені жирні кислоти 0,1 г.
  • Вода 86,3 м
  • Моно- і дисахариди 9,0 м
  • Харчові волокна 1,81 м
  • Крохмаль 0,8 м
Это интересно:  Нестача рухової активності має певні ознаки

У свіжих яблуках багато вітамінів, особливо вітаміну С, також містяться: вітамін РР, вітамін Е і широкий спектр вітамінів групи В. Кількість мінералів теж вражає, причому заліза, всупереч розхожій думці, не так вже й багато (всього 2,2 мг на 100 г). Найбільше в яблуках калію (278 мг), натрію (26 мг) і кальцію (16 мг).

Корисні властивості

Мінеральний і вітамінний склад споживаних яблук надає найбільш сприятливий вплив на людей, що проживають якраз на тих територіях, де яблуні — звичні фруктові дерева. Найпоширеніші в наших землях плоди популярні не тому, що люди звертають увагу на те, скільки в яблуці калорій, а за рахунок доступності, смаку і давно помічених корисних властивостей. Яблука, завдяки великому вмісту калію, сприятливо впливають на серцево-судинну систему і кровотворну функцію організму. Вони сприяють зниженню рівня холестерину в крові і допомагають правильній роботі кишечника.

Яблука як основа дієти

Великою популярністю користується яблучна дієта. По-перше, тому що ці плоди доступні практично цілий рік. По-друге, така дієта проста для реалізації: з’їдати півтора кілограма свіжих фруктів на день, запиваючи несолодким (краще зеленим) чаєм або звичайною водою. Знаючи, скільки в яблуці калорій, нескладно підрахувати, що така дієта «нагрузить» вас всього 705-ю кілокалоріями на добу. Якщо для вашої підсвідомості ця цифра досить невелика, є надія, що очікуваний результат не змусить себе довго чекати. Користь, в будь-якому випадку, вам забезпечена. Однак чи варто сподіватися лише на низьку калорійність їжі?

Это интересно:  Медики розповіли, що викликає підвищення артеріального тиску

Що впливає на надлишок маси тіла

Деякі вчені вважають, що середня вага здорової людини з нормальним обміном речовин мало залежить від калорійності їжі, що поглинається. На їхню думку, набагато більшою мірою маса тіла визначається: генетичною схильністю, особливостями годування дитини в ранньому віці, станом здоров’я (здоровий обмін речовин), гормональним фоном, фізичною активністю і т.д. Якщо ви перепробували різні дієти і не досягли істотних результатів, може, варто на час прийняти точку зору цих вчених і спробувати підійти до проблеми з іншого боку? А раптом вони праві? І тоді не треба буде ускладнювати собі життя постійними підрахунками: адже насправді не так вже й важливо, скільки в яблуці калорій.

Stylezhinki

Adblock
detector