Гороскоп на 17 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Експерт назвав ранні ознаки деменції

06.09.2021   07:20    885

Розвиток деменції означає, що відбувається руйнування клітин головного мозку.

Деменція – це узагальнюючий термін, який використовується для опису погіршення розумових і психічних якостей людини, що порушують його здатність самостійно підтримувати своє повсякденне існування.


Лікарі розрізняють різні типи деменції, і кожен пов’язаний з певним типом пошкодження мозкових клітин головного мозку. В цілому деменцію можна розділити на дві основні різновиди: кортикальну (відбувається серйозна втрата пам’яті як при хворобі Альцгеймера) і підкіркову (впливає на швидкість мислення і активність як при хворобі Паркінсона).


Это интересно:  Малышева назвала россиянам способ определить продолжительность жизни

Найпоширенішими видами деменції є два – хвороба Альцгеймера і судинна деменція. Менш поширені лобно-скронева деменція, найчастіше діагностується у осіб молодше 65 років, і деменція з тільцями Леві, при якій пошкодження нервів веде до поступового уповільнення рухів.

Ранні ознаки захворювання. Британський експерт Лука Радо, співробітник організації Helpd Ltd, що спеціалізується на догляді за людьми на дому, назвав кілька ранніх ознак деменції.

Втрата короткочасної пам’яті. Один з найбільш поширених ознак – забування про недавно виконаних діях: наприклад, куди людина поклала ключі, або що вона їла на сніданок вранці. Ці повсякденні явища можуть бути ознакою, якщо вони є повторюваною проблемою.

Это интересно:  Деякі продукти є шкідливими для травлення

Перепади настрою. Значний зсув в настрої або характері – ще один рання ознака небезпечного захворювання мозку. Деменція впливає на судження і самосвідомість людини: його перестає хвилювати, наскільки прийнятним є її поведінка.

Втрата інтересу. Справи і хобі, якими раніше охоче займалася людина, перестають бути для неї цікавими; нерідко розвивається тотальна апатія.

Дезорієнтація. Людина раптом “випадає” з поточної ситуації, перестає адекватно сприймати обстановку, яка оточує її, у неї порушується просторове сприйняття. Якщо такі моменти дезорієнтації частішають, потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Это интересно:  Фахівці визначили основну причину пародонтиту

Необачні рішення. Сигналом деменції можуть бути незвичайні, необдумані дії, які не відповідають характеру людини.

Втрата почуття напрямку. Поширеним раннім симптомом деменції може бути забування маршрутів до добре знайомих місць. Людина може заблукати, йдучи в магазин, куди ходила роками.

Знайомі завдання стають складними. Прості і знайомі завдання – приготування чаю або замикання дверей – можуть стати для людини занадто складними. Це може статися раптово або розвивається поступово з плином часу.

ukrhealth

Adblock
detector