Дослідники виявили зв'язок між надмірною денною сонливістю і вітаміном D - Новости Ю

Дослідники виявили зв’язок між надмірною денною сонливістю і вітаміном D

21.09.2021   19:00    860

На загальний стан організму людини впливає безліч факторів, у тому числі її спосіб життя і харчування. Велику роль відіграють і вітаміни — дефіцит одного з них може привести до сонливості в денний час


 

 

Дослідження Американської академій медицини сну припускає, що існує значний зв’язок між надмірною денною сонливістю і вітаміном D. В ході дослідження фахівці протягом двох років опитували пацієнтів під час звичайних консультаційних візитів.


Это интересно:  Фахівці назвали продукти, які позитивно впливають на рівень артеріального тиску

Вони заповнювали анкету, в якій їх запитували про наявність різних симптомів, потенційно пов’язаних з порушенням сну, включаючи помірний або сильний скелетно-м’язовий біль, сприяє порушенню сну, а також дискомфорт в денний час.

Результати показали, що між сонливістю і вітаміном D дійсно простежується зв’язок. Вона спостерігалася у багатьох учасників дослідження, але в більшій мірі — у афроамериканців.

Это интересно:  Яке вино корисніше: червоне або біле

Ще одне дослідження, опубліковане на сайті Національної медичної бібліотеки США, також виявило зв’язок між нестачею вітаміну D і сонливістю. У дворічному дослідженні брали участь 1,5 тисячі осіб з ознаками порушення сну, а також з неврологічними захворюваннями.

Відзначається, що у більшості пацієнтів спостерігалося поліпшення неврологічних симптомів і поліпшення сну за рахунок підтримки певного рівня вітаміну D у крові. «Ми пропонуємо гіпотезу про те, що порушення сну стало епідемією через широко поширений дефіцит вітаміну D», — уклали вчені.

Это интересно:  Фахівці розповіли, який продукт збереже кістки здоровимиAdblock
detector