Дослідники розповіли, чи є зв’язок між кавою і раком грудей - Новости Ю

Дослідники розповіли, чи є зв’язок між кавою і раком грудей

08.10.2021   12:20    798

В ході дослідження американські вчені не виявили зв’язку між вживанням кофеїну і інвазивним раком грудей. Припущення про існування цього зв’язку висувалися раніше.

Дослідники з Університету Буффало спостерігали майже 80 000 жінок постклімактеричного віку, щоб визначити, чи впливає рівень кофеїну в раціоні на розвиток інвазивного раку грудей.


Кофеїн людина отримує не тільки від кави, але від чаю і деяких інших напоїв. Середній вік досягнення менопаузи в США становить 51 рік, так що ці жінки входили до вікової групи від 50 до 64, в якій реєструється найвище споживання кофеїну.


Это интересно:  Експерти порадили простий напій, який позбавить від зайвого жиру

Крім того, середній вік виявлення пухлин грудей в США становить 62 роки. Такий збіг віку менопаузи, діагностики раку і максимально високого споживання кофеїну дозволило отримати найбільш об’єктивні дані про те, як цей компонент впливає на ризик пухлин молочних залоз.

Результати дослідження публікує International Journal of Cancer. Вони однозначно свідчать про те, що на ризик раку грудей не впливає кількість кофеїну в раціоні.

85% американців щодня вживає хоча б один напій з кофеїном. Тому вкрай важливо знати, як цей інгредієнт впливає на організм, особливо в питанні виявлення пухлин грудей, які є найбільш поширеним типом раку і другим за смертністю онкологічним захворюванням в США серед жінок.

Это интересно:  Чи варто вживати кефір на ніч?

ukrhealthAdblock
detector