Женский гороскоп на неделю с 20 по 26 сентября 2021

Для серця, імунітету і проти раку: дослідники розповіли про користь часнику

30.07.2021   22:20    1064

Часник — популярна приправа для багатьох страв. Крім додання своєрідного аромату їжі, він може принести ще й користь для здоров’я. Один зубчик часнику містить такі потрібні людині вітаміни і мінерали, як вітамін С, залізо, селен і марганець


 

Щоб отримати найбільшу користь, краще віддавати перевагу цілим свіжим зубчикам, радить експерт по харчуванню з Університету Джорджії Трейсі Брігман. «Якщо ви хочете додати часник в гарячі страви, то робіть це, коли їжа майже готова, щоб зменшити руйнування корисних речовин», — розповів фахівець.


Это интересно:  Як вживання скумбрії впливає на стан шкіри

Для зниження ризику раку

Часник — джерело фітохімічних речовин, які допомагають захищати клітини від ушкодження, знижуючи ризик деяких видів раку, вважає Брігман. «Фітохімічні речовини — це сполуки в овочах і фруктах, які знижують ризик хронічних захворювань. Є деякі свідчення того, що вживання часнику може мати антиканцерогенний ефект і потенційно знижувати ризик раку шлунка і колоректального раку», — говорить фахівець. Дослідження на людях цієї властивості поки не проводилися.

Для здоров’я серця

Дослідження, опубліковане в журналі Experimental and Therapy Medicine, показало, що вживання двох капсул екстракту часнику в день протягом двох місяців може знизити тиск у людей з гіпертонією, що скорочує ризик хвороб серця. Крім того, вчені висловили припущення, що часник може позитивно впливати на ліпіди в крові, що знижує рівень холестерину. Згідно з дослідженнями, найкраще з’їдати приблизно чотири свіжих зубчики в тиждень.

Для зміцнення імунної системи

Дослідники припускають, що, завдяки вмісту аліцину, часник стимулює макрофаги, лімфоцити і природні клітини-кілери, що корисно для імунної системи. Також ароматні зубчики можуть допомогти під час застуди та грипу завдяки антимікробним і антибіотичним властивостям. Це не скасовує основних правил профілактики хвороб. Часник може внести свій внесок у зміцнення імунної системи.

Это интересно:  Фахівці розповіли про користь вживання винограду разом з кісточками

Для ефективних тренувань

Часник позитивно діє на оксид азоту — з’єднання, яке розслаблює судини і знижує тиск. Воно також виділяється організмом під час бігу, щоб забезпечити працюючі м’язи киснем. Деякі дослідження на тваринах показали, що часник може поліпшити спортивну витривалість.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector