«Для більшості українців ця профілактика може вдарити по гаманцю» — Зеленський про масову вакцинацію від Сovid-19

31.01.2021   10:59    497


7days-ua.com

Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що вакцинація проти COVID-19 в Україні має бути безкоштовною. Кампанію масового щеплення планується розпочати у лютому поточного року.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

“Вакцинація проти COVID-19 в Україні буде безкоштовною. Це саме та турбота, це той захист, який повинна надати держава громадянину в час пандемії, від якої потерпає весь світ”, – сказав президент.

Водночас він підтримує розвиток ринку, щоб українці, які мають кошти, могли самостійно вакцинуватися проти COVID-19. При цьому Зеленський не уточнив, скільки коштуватиме вакцина у приватних лікарнях, але зазначив, що “для більшості українців ця профілактика може вдарити по гаманцю”.

Это интересно:  В Crown Agents объяснили, почему не разглашают данные о производителях вакцин

Своєю чергою, очільник МОЗ Максим Степанов додав, що план вакцинації передбачає надання послуг на безоплатній основі всім, а першими отримати щеплення зможуть вразливі категорії населення.

“Першими ми зможемо вакцинувати медиків, мобільні групи. Серед пріоритетних груп населення, звісно, літні люди”, – сказав Степанов.

Також міністр зазначив, що буде передбачено рівномірний розподіл державних коштів на щеплення, і “їх вистачить, щоб покрити всі потреби у вакцинації”. Крім того, глава МОЗ запевнив, що вакцини перевірятимуть багаторазово, а українцям пропонуватимуть якісні вакцини, що зберігатимуть у належних умовах.

  • У лютому 2021 року Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу американського виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
  • За даними головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, кампанія з вакцинації населення від COVID-19 в Україні може початися з 15 лютого.
  • Головний санлікар Віктор Ляшко розповів, що наразі в Україні вже підготовлені 4250 кабінетів щеплення і 400 мобільних бригад для проведення компанії з вакцинації населення від COVID-19.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що вакцинація від COVID-19 в Україні на комерційній основі буде проходити паралельно з державною вакцинацією.
  • Оперативний штаб МОЗ з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, за яким вона відбудеться у чотири етапи та має охопити половину населення України за понад рік.
  • Станом на 30 січня в Україні зареєстровано 4 685 нових випадків захворювання на COVID-19, що на 496 випадків менше, ніж за попередню добу.
Это интересно:  Глава Минздрава говорит, что все желающие вакцинируются до конца года


загрузка...
Adblock
detector