Дієтолог назвав ягоди, які покращують роботу серцево-судинної системи - Новости Ю

Дієтолог назвав ягоди, які покращують роботу серцево-судинної системи

09.10.2021   21:40    1052

Щоб включити в раціон кращі продукти, які допоможуть прожити довше і знизити ризик серйозних захворювань, слід звернутися до науки. Численні дослідження показали, що уповільнити процес старіння і збільшити тривалість життя можуть улюблені багатьма ягоди.


За словами дієтологів Джульєтти Келлоу і Сари Брюер, ягоди багаті антиоксидантами і клітковиною, які покращують роботу серцево-судинної системи. “Всі ягоди корисні-сині, пурпурні і червоні кольори цієї супергрупи говорять про те, в них багато антиоксидантів, які борються із запаленнями в організмі. Дослідження також показали, що ягоди пов’язані з поліпшенням серцево-судинної системи. Зокрема, вживання не менше трьох порцій чорниці або полуниці на тиждень може знизити ризик серцевого нападу”, – уточнили лікарі.


Это интересно:  Лікар з Індії порадив, як побороти неприємний запах з рота

Наприклад, дослідження, проведене вченими з Гарвардської медичної школи, показало, що у жінок, які їли найбільше полуниці і чорниці, ризик інфаркту був на 34% менше. На думку фахівців, цей ефект пов’язаний з вмістом в ягодах антоціанів, які захищають від окисного стресу. Чорниця також містить флавоноїди, здатні боротися з пошкодженням ДНК і клітин мозку, захищаючи від проблем з пам’яттю і когнітивних порушень.

Это интересно:  Постійні болі в п’яті вказують на онкологію

Вчені з Дослідницького центру з проблем старіння і харчування людини виявили, що поліпшити розумові здібності також може полуниця. У роботі взяли участь 37 чоловіків і жінок у віці від 60 до 75 років, які споживали дві чашки полуниці в день. Результати показали, що у них значно покращилися когнітивні функції і здатність орієнтуватися в просторі.

Это интересно:  Лікар розповів, як відновити дихання після коронавірусу

ukrhealthAdblock
detector