Ізюм, курага, фініки і чорнослив є найпоширенішими і найбільш корисними сухофруктами. Вони володіють великою поживною цінністю, заявила експерт.


“У них в три рази більше клітковини, вітамінів і мінералів, ніж у свіжих фруктах. Вони можуть задовольнити більший відсоток рекомендованої добової норми корисних речовин”, – розповіла дієтологиня Людмила Микитюк в бесіді з РИА Новости Спорт в четвер, 4 листопада. У них міститься багато поліфенолів, які є сильним антиоксидантом.


За словами експерта, родзинки багаті калієм і вітамінами групи В. Завдяки цьому він сприяє зниженню артеріального тиску і зменшенню запальних процесів в організмі.

Чорнослив також містить велику кількість калію, а також клітковину і вітаміни А і К. Продукт є природним проносним і підходить для профілактики серцево-судинних захворювань. Крім того, в цьому сухофрукті велика концентрація боа, що допомагає боротися з остеопорозом.

Фініки містять багато заліза, калію і клітковини. Вони є лідерами серед антиоксидантів і сприяють зменшенню пошкоджень, викликаних вільними радикалами. А вагітним на останніх місяцях вагітності вживання фініків може допомогти розширити шийку матки, стверджує дієтолог.

Курага підходить для профілактики захворювань очей. Вона багата клітковиною, калієм, а також вітамінами А і С. Цей сухофрукт здатний забезпечити 47% добової норми вітаміну А, корисного для шкіри і очей.

При цьому Микитюк зазначила, що сухофрукти зберігають всю калорійність цілого плоду. Важливо стежити за кількістю вживаних сухофруктів, інакше легко можна набрати вагу, радить вона.

ukrhealth