Дієтологи перерахували продукти і вітаміни, дефіцит або надлишок яких небезпечний - Новости Ю

Дієтологи перерахували продукти і вітаміни, дефіцит або надлишок яких небезпечний

26.09.2021   09:40    479

Дієтологи з США перерахували продукти і вітаміни, дефіцит або надлишок яких загрожує людині непритомністю або навіть розвитком недоумства. Експерти закликають найбільш обережно ставитися до цукру.


Фахівці відзначають, що функції мозку в значній мірі залежать від рівня цукру в крові, оскільки глюкоза служить основним паливом для органу. Надлишок солодощів загрожує вивільненням інсуліну, який перешкоджає доступу до мозку ряду амінокислот, за винятком триптофану. Останній трансформує в гормон сну мелатонін і може занурити індивіда в «вуглеводну кому».


Это интересно:  Названі правила, що допоможуть стати здоровою та щасливою людиною

Відмовлятися від вуглеводів повністю теж небезпечно, оскільки це загрожує нестабільним рівнем цукру в крові і гіпоглікемією. Серед симптомів “мозковий туман”, сплутаність свідомості і навіть короткочасні непритомність.

Зловживання алкоголем не кращим чином впливає на здатність мозку нормально функціонувати. Згодом через спиртного порушується вміст нейромедіаторів в мозку, вони відповідають за взаємодію між клітинами головного органу ЦНС. Є ризик, що після нічного загулу людина зіткнеться з втратою пам’яті і пошкодженням мозку.

Это интересно:  Фахівці повідомили, що пробіотики не завжди є корисними

Мозок витрачає до 20% енергії тіла, тому при її нестачі він страждає. Якщо пропускати прийоми їжі, організм перейде в компенсаторний режим для забезпечення балансу безпечного рівня цукру в крові.

Подібне здатне проявлятися млявістю, надмірним збудженням, нездатністю зосередитися. При цьому їсти під час роботи або інших занять не варто, оскільки це веде до пере – або недоїдання. Вітамін В12 захищає нервові клітини і допомагає виробляти нейромедіатори. При його дефіциті виникають сплутаність свідомості, порушення пам’яті, депресія і недоумство. У довгостроковій перспективі подібне загрожує незворотним пошкодженням нервів.

Это интересно:  Лазерна епіляція: розвінчані популярні міфи

Найлютішим ворогом мозку дієтологи називають і дієти з високим вмістом насичених жирів. Вони можуть спричинити за собою порушення когнітивних здібностей або їх порушення у тих, хто страждає від психічного захворювання.

Такий режим харчування загрожує ускладненнями в головному мозку, порушуючи внутрішньоклітинну передачу сигналів і експресію генів. У людини виникають тривога, депресивна поведінка, зростає рівень запальних цитокінів.

ukrhealthAdblock
detector