Дієтолог розповіла, як правильно визначати хороший сир - Новости Ю

Дієтолог розповіла, як правильно визначати хороший сир

16.10.2021   06:00    806

Сир є відмінним джерелом білка, кальцію та інших корисних речовин, але тільки якщо він натуральний

 


Сир, мабуть, найрізноманітніший продукт з усієї «кісломолочки». Ми знаємо сотні сортів сиру, які є як окремим продуктом, так і інгредієнтом для приготування соусів, холодних і гарячих закусок. Але ж неможливо сказати, що всі види цього продукту однаково корисні для організму, адже деякі з них виготовляються з різної сировини і добавок, як якісних, так і не дуже. Щоб не помилитися у виборі, потрібно віддавати перевагу продукту природного походження і при цьому враховувати його склад. Дієтолог Олена Соломатіна розповіла, як правильно визначати хороший сир.


Ціна пов’язана з якістю

Отже, ми вже з’ясували, що хороший сир не може бути ненатурального складу. Відрізняються види сиру, мабуть, тільки кількома параметрами, головні з яких: молоко або сировина (коров’яче, козяче, овече), а також добавки, термін дозрівання і жирність. Загалом, хороший сир складається з інгредієнтів далеко не дешевих, це одна з його особливостей. Тому при виборі якісного продукту, завжди слід звертати увагу на його ціну, зазначила експерт.

Сіль далеко не нешкідлива

Олена Соломатіна також порекомендувала не купувати сири з підвищеним вмістом солі. Справа в тому, що цей харчовий продукт є шкідливою добавкою, що перетворює сир в неякісний. Варто уникати і поширеного на прилавках магазинів плавленого сиру — продукту, в складі якого знаходиться все та ж шкідлива для організму добавка — спеціальна сіль. Якщо ви хочете поласувати справжнім і смачним сиром, вибирайте продукти без замінників молочного жиру і пальмового масла, повідомила дієтолог.

Тверді сорти — кращі?

Вибираючи між сиром твердих сортів і м’яких, варто зупинити свій вибір на першому варіанті, оскільки він куди більш корисний і концентрований: в ньому міститься велика кількість білка і кальцію. Це одні з головних переваг сирів твердих сортів, однак, як правило, у них є і недоліки, наприклад, підвищений вміст солі.

В цілому, найякісніші сири можна купити безпосередньо у їх виробників. Однак і на прилавках магазинів можна знайти натуральний і смачний сир, головне, завжди звертати увагу на його ціну і склад.
Adblock
detector