Гороскоп на 18 сентября: подумайте о важных вещах

Дієтолог розповіла про корисні властивости гречки

23.08.2021   16:20    338

“Думаю, ні для кого не секрет, що гречка один з основних інгредієнтів, як лікувального, так, і просто корисного харчування. Це один з небагатьох продуктів, які, як картопля або хліб, не приїдається. Тому вона частий гість на нашому столі в будь-яку пору року”, – про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише дієтолог Світлана Фус.


“Дійсно, гречана каша корисна. Вона містить білки: 3.6 г на 100 г приготовленої каші, в тому числі незамінні амінокислоти триптофан, лізин і метіонін, клітковину, вітаміни групи В, вітамін РР і Е, залізо, магній, мідь, фосфор та інші макро-і мікроелементи.


Это интересно:  Фахівець попередив про небезпеку бананів

Енергетична цінність гречки становить: 343 ккал на 100 г в сирої і 99 ккал в 100 г вареної гречки. Це середній показник калорійності серед усіх каш.

У гречаній крупі міститься Д хіро-інозитол, який класифікують як вітамін В8. Завдяки цій речовині підвищується чутливість тканин організму до інсуліну, краще йде засвоєння цукрів та знижує рівень глюкози в крові. Також він важливий для нормального функціонування яєчників. Інозитол міститься і в інших продуктах – злакових, бобових, картоплі, капустах.

Это интересно:  Чим і проти чого корисні помідори

Більш корисною вважається зелена гречка, яка не зазнала термічної обробки і, відповідно, не втратила своєї здатності до проростання. Ми частіше використовуємо гречану крупу, яка пройшла термічну обробку, пропарену і просушену. Вона відрізняється від не пропареної коричневим кольором, приємним ароматом і меншою тривалістю приготування. Тому пам’ятайте, що смажити таку гречку повторно не треба. Це знижує харчову цінність продукту.

Попри всі свої переваги, будь-яка гречана крупа не містить всіх незамінних амінокислот в достатній кількості. Та й засвоюються організмом рослинні білки гірше ніж білки м’яса, риби, птиці, яєць, молока, що здатні засвоїтися на 95-96%. Тому гречану кашу корисно доповнювати і збагачувати тваринним білком. Комбінація тваринного і рослинного білка сприятлива для організму людини. Корисні гречана каша з молоком, гречка з м’ясом і навіть гречка з домашнім сиром. Варіантів багато.

Это интересно:  Названі ознаки наявності зайвої рідини в тілі

Гречку включають в лікувальне харчування. Для цього використовують різну кулінарну обробку: рідкі і протерті каші, щоб забезпечити максимально бережний режим для органів травлення, або розсипчасті каші, щоб викликати активізацію моторної функції кишківника”, – завершує дієтолог.

wworld.com.ua

Adblock
detector