Дієтолог назвала симптоми отруєння водою

27.11.2021   14:00    642

Лікар-дієтолог Галина Слобода-Яготенко розповідає про отруєння водою, також відоме як водна інтоксикація чи гіпотонічна гіпергідратація — порушення водно-сольового балансу.

Дієтолог пояснює, що це загрозливий для життя стан, який виникає, коли в організмі забагато води — це в результаті веде до зниження рівня потрібного для дуже багатьох функцій (зокрема для роботи серця) натрію в організмі.


Симптомами отруєння водою є нудота, запаморочення, втрата рівноваги, порушення мови.

Іноді водна інтоксикація може привести до набряку мозку, судом та навіть смерті.

Незначна інтоксикація протікає практично безсимптомно, але збільшує ризик виникнення невтішних наслідків для організму.


«Це важливо знати та розуміти тим, хто намагається схуднути за допомогою води, замінюючи нею прийоми їжі, а також варто бути пильним спортсменам, які багато п’ють під час тренувань», — застерігає дієтолог.

У групі ризику перебувають:

  • люди із серцево-судинними патологіями («не забуваємо формулу 30 мл × 1 кг маси тіла»);
  • люди із патологією нирок, особливо хронічною нирковою недостатністю (при сечокам’яній хворобі, циститах можна пити більше, а от при нирковій недостатності враховувати функцію нирок) — варто слідкувати за добовим діурезом;
  • спортсмени (особливо марафонці), які втрачають багато рідини та електролітів через піт та вживають звичайну воду у великій кількості під час тренувань.
  • відносно здорові люди, які заміняють їжею воду чи вживають забагато води у спекотні дні.

Щоб уникнути отруєння водою, дієтолог радить пити воду лише тоді, коли є відчуття спраги, не примушувати себе пити її «літрами за раз», звертати увагу на загальне самопочуття та колір сечі.

Темна сеча означає, що організму не вистачає рідини, світло-жовта — що організм добре наводнений, а прозора — що рідини забагато.

Дієтолог наголошує, що у відносно здорових людей виникнення спраги є основним індикатором того, що організм потребує води.

«При патології серцево-судинної системи та нирок — виконуємо рекомендації лікуючого лікаря, а не читаємо, що пише гугл про норму споживання води», — підкреслює лікар.

Спортсменам Галина Слобода-Яготенко рекомендує на забіги брати спеціальні ізотонічні спортивні напої, а під час інтенсивних, тривалих занять у залі вважає припустимим пити злегка підсолену воду.

Відносно здоровим людям дієтолог радить споживати сіль у помірній кількості.

«Повне виключення солі із раціону та споживання великої кількості води (іноді й не великої) може привести до отруєння водою. Надмірне споживання солі — сприяє хибному відчуттю спраги, що збільшує кількість споживання води. Тож золота середина — наше все», — підсумовує  Галина Слобода-Яготенко.

GreenPost

Adblock
detector