Деякі особливості способу життя здатні спровокувати розвиток гіпертонії - Новости Ю

Деякі особливості способу життя здатні спровокувати розвиток гіпертонії

23.11.2021   08:40    885

Гіпертонія може виникнути через певні особливості способу життя людини.

 

Ці кілька особливостей способу життя здатні спровокувати розвиток гіпертонії. Гіпертонія може виникнути через певні особливості способу життя людини.


Деякі особливості способу життя і спадкові фактори можуть піддати людину більшому ризику постраждати через високий тиск (гіпертонію), інформує Ukr.Media.


Вік

За даними NHS (Національна служба охорони здоров’я, Великобританія), ризик високого кров’яного тиску збільшується з віком. У чоловіків гіпертонія часто розвивається до 64 років, тоді як у жінок — частіше після 65 років.

Історія родини

Спадкова гіпертензія може бути ключовим фактором ризику, якщо передається у родині.

Надлишкова вага

Чим більше важить людина, тим більше крові потрібно для постачання її тканин киснем і поживними речовинами. У міру збільшення кровотоку стінки артерій починають відчувати додатковий тиск — у такий спосіб виникає гіпертонія.

Недостатня фізична активність

Особливістю малорухливих людей є більш висока частота пульсу — це означає, що серце має працювати, докладаючи більше зусиль для перекачування крові по тілу. Така його напруга сприяє більш серйозному навантаженню й на артерії.

Паління

Хімічні речовини, що містяться у цигарковому димі, можуть пошкоджувати слизову оболонку стінок артерій, що призводить до їх звуження і підвищує ризик розвитку захворювань, включаючи гіпертонію.

Зловживання алкоголем

NHS рекомендує чоловікам і жінкам вживати не більше за 14 одиниць алкоголю на тиждень, а також проводити без подібних напоїв хоча б кілька днів на тиждень. За словами експертів, пияцтво може завдати непоправної шкоди судинам і серцю.

Велика кількість солі

Зловживання сіллю може призвести до затримки рідини у організмі, і з часом це може підвищити кров’яний тиск.

Нестача калію

Калій допомагає збалансувати кількість натрію у клітинах. Люди, які не отримують достатньої кількості калію у своєму раціоні, можуть страждати через накопичення натрію у крові, що призводить до набряклості і зростання тиску.

Регулярний стрес

Високий рівень стресу — ще одна обставина, яка пов’язана з підвищенням артеріального тиску під впливом гормональних коливань, що відбуваються у стресові моменти. Якщо людина до того ж палить або вживає алкоголь, зміна її тиску може стати особливо значною.

Деякі хронічні стани

Захворювання нирок, діабет, апное уві сні — у їх випадку високий кров’яний тиск може бути побічним ефектом.

aspekty.net
Adblock
detector