Денна сонливість може бути ознакою серйозної хвороби - Новости Ю

Денна сонливість може бути ознакою серйозної хвороби

28.10.2021   10:00    598

Люди похилого віку, що зіштовхуються з посиленою денною сонливістю навіть після адекватного за тривалістю нічного сну, мають підвищений ризик розвитку інших серйозних хвороб.

 


До них відносяться діабет, рак і гіпертонія. Денна сонливість — досить часте явище серед людей старшого віку, проте в більшості випадків вона пояснюється тим, що люди просто погано сплять ночами. Причому найчастіше це відбувається саме тому, що вони вважають за краще спати вдень. Але у деяких людей і після 8 годин сну вночі виникає потреба спати вдень, причому досить сильна.


Дослідники вважають, що якщо лікарі приділять підвищену увагу такому симптому, як денна сонливість у літніх людей, то це допоможе запобігти безлічі серйозних захворювань. Ну а родичам і самим людям теж не слід ігнорувати даний симптом. У дослідженні брали участь 10 930 осіб. 34% з них були старше 65. З’ясувалося, що чим частіше демонстрували люди підвищену денну сонливість, тим частіше пізніше стикалися з серйозними захворюваннями.

Так, з 24% пенсіонерів з денною сонливістю, 41% зіткнувся з будь-якими важкими недугами. Ризик діабету і гіпертонії у них виростав в 2,3 рази, в порівнянні з тими, у кого сонливості не було. Ризик пухлин збільшувався в два рази.
Adblock
detector