Гороскоп по картам Таро на неделю с 20 по 26 сентября 2021: все знаки зодиака

Дантист перерахувала корисні для зубів продукти

05.08.2021   08:00    501

Цукор – один з продуктів, які особливо сильно шкодять зубам. І якщо в раціоні занадто багато багатої ним їжі – виникають різні стоматологічні проблеми.

При цьому є продукти, які навпаки, сприяють здоров’ю порожнини рота. “Зміна харчових звичок може сильно вплинути на загальний стан здоров’я зубів”, – пояснює Мікаела Чінотті з Австралійської асоціації дантистів (ADA).

Это интересно:  Чи варто вживати крижану воду?


Серед корисних продуктів експерт виділяє молоко і сир. Вони багаті казеїном, а також кальцієм і фосфором, які можуть допомогти захистити зуби від карієсу. “Жування твердих сирів також сприяє збільшенню утворення слини, що допомагає захистити зуби. Тому перекус шматочком сиру краще для здоров’я порожнини рота, ніж солодка закуска”, – додає доктор Чінотті.

Это интересно:  Мінеральна вода може принести певну користь здоров’ю

При цьому експерт зазначає: фрукти і овочі теж корисні. Натуральний цукор, що міститься в свіжих фруктах, з меншою ймовірністю сприяє розвитку карієсу, ніж той, який додають в продукти і напої. До того ж тверді, волокнисті продукти, такі як сирі фрукти і овочі, допомагають стимулювати виділення слини.

У список корисних для зубів продуктів, за даними ADA, також входять м’ясо, птиця, риба, яйця.

Що стосується напоїв, то чай і кава не шкідливі для зубів. Головне не додавати занадто багато цукру, пише South Coast Register. Крім того, зелений і чорний чай містять поліфеноли. Ці речовини можуть або знищувати, або затримувати ріст бактерій, які відповідальні за вражаючу зуби кислоту.

Это интересно:  Цей популярний напій знижує ефективність препаратів від високого холестерину

ukrhealth

Adblock
detector