Ці продукти здатні зміцнити здоров'я мозку - Новости Ю

Ці продукти здатні зміцнити здоров’я мозку

25.11.2021   11:00    412

Щоб знизити ризик розвитку деменції, потрібно зміцнювати здоров’я мозку. Найпростіший спосіб — внести кілька змін у спосіб життя, наприклад, стежити за режимом сну і вправ. Але зміни у дієті можуть бути не менш цінними. Головним напрямком при цьому стає зниження запалення.


Вчені провели дослідження за участю тисячі осіб. Їх дієти оцінювалися за кількістю протизапальних продуктів. Спостереження тривало у середньому три роки. За результатами вчені виділили чотири продукти, які допомагають знижувати ризик розвитку деменції. Своїми висновками вони поділилися у журналі Neurology.


Чай і кава

Дослідження показує, що споживання кави і чаю може знижувати запалення у організмі. Вчені виявили його найбільше зниження за умови споживання близько 11 чашок чаю або кави на тиждень.

Кава і чай містять високі концентрації поліфенолів — сполук рослинного походження, що володіють протизапальним ефектом.

Фрукти

У середньому люди, які дотримуються протизапальної дієти, їли близько 20 шматочків фруктів на тиждень. Фрукти мають різний мінеральний склад, але деякі з них мають підвищену протизапальну дію. Це більшість ягід, виноград, вишня, ананас і кавун.

Овочі

Овочі мають майже ті ж самі переваги, що й фрукти, але вони є більш універсальними. Люди, які у межах дослідження дотримувалися дієти з низьким рівнем запалення, вживали до 19 порцій овочів. Гриби, перець, помідори і авокадо — одні з кращих овочів для зменшення запалення.

Бобові

До бобових належать: арахіс, квасоля, зелений горошок, нут і сочевиця. Дослідники виявили, що дієта з низьким рівнем запалення включає щонайменше чотири порції бобових на тиждень.

ukr.media
Adblock
detector