Ці популярні продукти можуть зменшити ризик розвитку діабету другого типу - Новости Ю

Ці популярні продукти можуть зменшити ризик розвитку діабету другого типу

23.11.2021   15:00    365

Діабет другого типу – це серйозне хронічне захворювання, що розвивається внаслідок неефективного використання організмом інсуліну (гормону, що регулює рівень цукру на крові). За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, такий тип діабету виникає в основному на тлі надмірної маси тіла та недостатньої фізичної активності


До групи ризику входять люди з переддіабетом – це проміжний стан, коли організм не функціонує нормально, але порушення ще не досягло стадії хвороби. Через це у крові відзначається підвищений рівень цукру – основна ознака переддіабету.


Згідно з дослідженням, опублікованим у Nutrition Journal, люди з переддіабетом можуть зменшити ризик розвитку діабету другого типу, змінивши свій раціон. Загалом у дослідженні взяли участь 639 осіб (50% жінки, середній вік 47,3 року), у яких спочатку був переддіабет.

Після майже дев’яти років спостереження з’ясувалося, що порівняно з людьми, які відносно стабільно вживали молочні продукти протягом трьох років, у тих, хто зменшив споживання цих продуктів, був більш високий ризик розвитку діабету другого типу. А збільшення споживання знежирених молочних продуктів на 0,5 порції на день пов’язано з нижчим ризиком розвитку захворювання.

Також вчені дійшли висновку, що у тих, хто збільшив споживання молока з низьким вмістом жиру та знежиреного йогурту, був нижчий ризик розвитку діабету другого типу. А заміна знежиреного молока та йогурту звичайним сиром, навпаки, була пов’язана із підвищенням ризику діабету другого типу.

На закінчення вчені зазначили, що знежирені молочні продукти можуть зіграти роль у профілактиці захворювання у пацієнтів із переддіабетом.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector