Чотири ознаки в ногах вкажуть на високий холестерин - Новости Ю

Чотири ознаки в ногах вкажуть на високий холестерин

17.10.2021   23:40    582

Якщо аналіз крові показав підвищений рівень холестерину, це означає, що в організмі багато ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ). Стан стає причиною розвитку різних захворювань, в тому числі, периферичних артерій (ЗПА)


Справа в тому, що ЛПНЩ «чіпляються» за стінки артерій, приводячи до їхньої закупорки і погіршуючи кровообіг. За даними Cardiovascular Institute of the South, найчастіше це відбувається в ногах. «Хоча фізичних ознак може взагалі не бути, є деякі симптоми, які спостерігаються при ЗПА», — пояснили фахівці. У цьому випадку виникають:

— хворобливі спазми в ногах;
— оніміння або слабкість;
— холод в гомілках або стопах;
— слабкий пульс в ногах.

У той же час лікарі підкреслили, що більшість людей не відчувають ніяких симптомів при підвищеному холестерині, особливо спочатку. Дізнатися, чи в нормі речовина в організмі, можна тільки за аналізом крові.

Як пояснили в NHS, в групу ризику входять люди похилого віку, люди з надмірною вагою, діабетом і гіпертонією. Знизити рівень холестерину можна за допомогою ліків і дотримання дієти. Фахівці з Heart UK відзначили, що оптимальним підходом є скорочення споживання насичених жирів і їх заміна ненасиченими.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector