Гороскоп на 17 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Чому жінки живуть довше за чоловіків розповіли фахівці

21.08.2021   21:40    335

Майже в усіх країнах світу жінки живуть довше за чоловіків. Середня тривалість життя у світі у 2020 році, за даними ВООЗ, складала 72 роки. При цьому середня тривалість життя жінок — 74 роки і два місяці, чоловіків — 69 років і 8 місяців.


Вчені назвали три основні причини, чому жінки живуть довше.

1. Гени

«Ембріони чоловічої статі гинуть частіше, ніж жіночі», — каже професор Девід Джемс з Університетського коледжу Лондона.

Одна з можливих причин цього може бути пов’язана з роллю, яку відіграють хромосоми, що визначають стать людини.


Стать визначається парою статевих хромосом: у жінок — ХХ, у чоловіків — XY.

Хромосоми містять гени. Важливо, що X-хромосоми значно більгі і містять більше генів, які допомагають людині вижити. В Y-хромосом генів менше. X-хромосома несе чимало життєво важливих генів, тому проблеми в X-хромосомі для чоловіків мають набагато більш сумні наслідки, аніж для жінок, в яких є «запасна» X-хромосома.

«Якщо у вас є генетична мутація в X-хромосомі і ви жінка, то у вас є додатковий резерв. Але якщо ви чоловік, то цього резерву в вас немає», — каже Девід Джемс.

2. Гормони

Чоловічий гормон — тестостерон — впливає на розвиток кісткової і м’язової тканини, робить чоловіка більшим і сильнішим за жінку. Також цей гормон відповідає за інші чоловічі характеристики — наприклад, за низький голос і волосся на тілі.

Это интересно:  Цей відомий всім фрукт приносить неймовірну користь організму

Рівень смертності серед чоловіків різко зростає одночасно зі сплеском рівня тестостерону в пізньопідлітковому віці.

Експерти пояснюють взаємозв’язок тим, що приблизно в цьому віці підвищений рівень тестостерону штовхає чоловіків на різноманітні ризикові вчинки — бійки, керування мотоциклом чи автівкою на високій швидкості, пошук гострих відчуттів. Окрім того, чоловіки більш схильні до самогубства.

Як виявилось, жіночий статевий гормон — естроген — грає роль своєрідного «антиоксиданту», який виводить з організму шкідливі речовини, що чинять негативний вплив на процеси в клітинах організму.

Это интересно:  Фахівці з’ясували, чому людям із зайвою вагою важче схуднути за допомогою спорту

Експеримент, проведений на самках тварин, продемонстрував: ті з них, які не були стерилізовані, жили помітно довше, аніж ті самки, які пройшли через цю процедуру.

3. Вид діяльності і спосіб життя

На територіях, охоплених війнами чи збройними конфліктами, середня тривалість життя чоловіків різко скорочується, оскільки в ході таких подій гинуть в основному чоловіки — до того ж в доволі юному віці.

Это интересно:  Експерт назвала терміни втрати нюху при коронавірусі

Водночас тривалість життя жінок виявляється суттєво меншим в регіонах зі слабко розвиненою системою охорони здоров’я, де чимало жінок помирають, приміром, під час пологів.

Є регіони, в яких різниця між тривалістю життя чоловіків і жінок дуже велика. Частково це можна пояснити тим, що чоловіки більш схильні до паління, переїдання і вживання алкоголю і наркотиків.

GreenPost

Adblock
detector