Чому заварювати чай в водопроводній воді небезпечно - Новости Ю

Чому заварювати чай в водопроводній воді небезпечно

25.09.2021   23:40    306

Чай є другим найпопулярнішим безалкогольним напоєм в світі після питної води. І хоча він також вважається одним з найбільш корисних, вчені виявили нову небезпеку при заварюванні його у водопровідній воді


У новому дослідженні, опублікованому в Environmental Science & Technology, вчені проаналізували декілька марок найпопулярніших чаїв. В результаті було виявлено, що залишковий хлор у воді може утворювати побічні продукти дезінфекції (ППД), вступаючи в реакцію з сполуками напою.


Это интересно:  Фахівці розповіли, яке харчування зменшує ризик хвороб серця

За словами дослідників, оскільки чай містить багато різних речовин (багато з яких корисні), не останню роль в чашці може грати і хлор. Вчені також зазначили, що виміряні рівні ППД в самому чаї були нижчі, ніж у водопровідній воді. Зокрема, їх кількість становила 12%, при цьому ще 88% надходили з води. «Загальна кількість органічних галогенів в чаї майже подвоїлася в порівнянні з водопровідною водою, при цьому 96% галогенованих ППД невідомі», — додали вчені.

Это интересно:  Популярні напої, які підвищують ризик розвитку раку кишківника

Хоча фахівці заявили, що для остаточних висновків потрібно провести додаткові дослідження, слід пам’ятати про чистоту води, яку використовують кожен день.

zdorovia.com.uaAdblock
detector