Гороскоп на 25 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Чому сеча пахне по-різному?

04.09.2021   11:00    241

Сеча — продукт життєдіяльності організму. Її кількість безпосередньо залежить від обсягу випитої рідини і інтенсивності потовиділення. У нормі вона напівпрозора, з жовтувато-солом’яний відтінком. Сеча пахне по-різному, її запах має діагностичне значення. По ньому можна встановити певні види патологій.


У давнину, коли у лікарів ще не було спеціальних діагностичних лабораторій для поведінки аналізів, запах сечі міг розповісти багато про здоров’я свого господаря.

Чому з’являється сеча із запахом?

Перша причина: в усьому винні продукти

Ряд з’їдених продуктів харчування впливає на запах випорожнень людини. Наприклад, сеча пахне специфічно при вживанні в їжу ароматних спецій, хрону, часнику, спаржі, морепродуктів.

Причина друга: прийом ліків

Найбільш різко сеча пахне від прийому антибіотиків. Запах медикаментів присутній у випорожненнях після вживання деяких трав, лікарських засобів, вітамінів.

Это интересно:  Скільки триває повноцінне відновлення після струсу мозку, розповіли лікарі

Третя причина: зневоднення, голодування

Недостатнє вживання рідини, їжі призводить до того, що сеча пахне ацетоном. Вона стає більш концентрованою, на тлі чого з’являється такий запах. При голодуванні організм намагається заповнити недолік цукру в крові, розвивається ацидоз — небезпечне для здоров’я стан.

Діагностика захворювань за запахом сечі

Сеча пахне Можлива причина
Без запаху (свіжа сеча) Людина здорова, патологій немає.
Солодкими або гнилими яблуками Легка форма цукрового діабету. Запах з’являється у зв’язку з підвищенням рівня кетонових тіл.
Ацетоном Цукровий діабет, тяжка форма — ацидоз. Можливий розвиток діабетичної коми. Потрібна термінова медична допомога.
Аміаком Цистит, запалення органів сечостатевої системи.
Рибою, іншим неприємним запахом Запалення нирок, ІПСШ.
Кленовим сиропом Лейциноз — порушення метаболізму амінокислот, передається у спадок.
Цвіллю Фенілкетонурія — спадкова патологія, при якій відбувається ураження нервової системи, накопичення токсичних продуктів.
Пивом Печінкова недостатність.
Прогоркшім маслом, гнилою капустою Гіперметіонінемія — підвищення рівня метіоніну в рідинах тіла.

Это интересно:  Фахівці-дієтологи визначили, як ефективніше втратити зайву вагу

Чому сеча пахне у дітей?

У дітей така ознака говорить про наявність тих же проблем, патологій, що й у дорослих. Але, крім цього, запах може свідчити про нестачу вітаміну «Д», застуді. Для новонароджених причиною служить зміна раціону харчування матері. На вміст ацетону в сечі дитини чітко вказує запах яблук, яблучного оцту. Крім того, про це говорить рудий наліт на горщику, який важко відмити. Така ситуація вимагає термінової здачі аналізу на ацетон для виключення можливих ускладнень, розвитку захворювань.

Это интересно:  Чиму варто почати вживати банани щодня, розповіли фахівці

Якщо сеча пахне після сексу

Іноді жінки помічають зміна запаху сечі після статевого акту. Таке трапляється при порушенні балансу мікрофлори статевих органів. Одні мікроби починають активно розвиватися, а чисельність інших різко скорочується. Причиною може бути банальна молочниця або венеричні захворювання, тому в такій ситуації краще зайвий раз перевіритися у лікаря.

StylezhinkiAdblock
detector