Гороскоп на воскресенье 26 сентября 2021

Чому необхідно буває видалення гланд?

05.09.2021   07:20    216

Це піднебінні мигдалини, розташовані по обидві сторони мови на кордоні між горлом і ротовою порожниною. Вони в основному складаються з лімфоїдної тканини, яка знаходиться в шлунково-кишковому тракті і на підставі мови. Ця тканина складається з лімфоцитів, які беруть участь у виробництві антитіл. Гланди допомагають захистити наш організм від безлічі інфекцій, але коли вони запалюються, виникає захворювання, відоме як тонзиліт.


Чи необхідно видалення гланд?


Є цілий ряд вагомих причин для видалення. Найбільш поширені перераховані нижче.

Закупорка горла — вони занадто великі. Зараз це — найпоширеніша причина, через яку проводять видалення гланд. Мигдалини стають занадто великими і перешкоджають диханню, ковтанню або мови. Блокування дихання може варіюватися від просто «дихання через рот» до важкого хрипу або апное уві сні (блокування дихання в нічний час). Ризики для здоров’я можуть бути невеликими або, навпаки, нести небезпеку для життя. Однак не всі великі гланди насправді викликають обструкції. Тому необхідний огляд у кваліфікованого практикуючого фахівця для постановки діагнозу.
Хронічні та рецидивуючі ангіни. Раніше це була найпоширеніша причина для видалення. Деякі пацієнти страждають від частих важких нападів тонзиліту. У інших пацієнтів мають місце постійні або дуже часті ангіни, незважаючи на прийом антибіотиків.
Сирнистий виділення на мигдалинах. Мигдалини містять безліч ямок і кишень, які називаються склепами. У деяких пацієнтів в них накопичується біле смердюче речовина, яка складається з бактерій і мертвих клітин. Це може привести до болів в горлі. Антибіотики приносять лише тимчасове полегшення. Єдиним способом дієвого лікування є видалення гланд.
Незвичайні розширення або зовнішній вигляд. Як і будь-яка інша тканина, мигдалини можуть бути місцем доброякісних або злоякісних пухлин. Незвичайні або помітно збільшені гланди іноді можуть свідчити про подібну ситуацію. Лімфома — найбільш поширена пухлина мигдалин.
Это интересно:  Фахівці назвали симптоми лімфоми Ходжкіна

 

У якому віці найчастіше проводять видалення гланд?

В основному проблеми з гландами зустрічаються у дітей. Рідко можна побачити пацієнтів старше 40 років зі значним розширенням або інфекціями в мигдалинах. Лікар може порекомендувати видалення гланд пацієнтам з частими ускладненнями захворювань нирок, серця, суглобів.

Як видаляють гланди?

Є багато методів, використовуваних для тонзилектомії. Зазвичай при цій процедурі застосовується загальний наркоз, але її можна виконати і при місцевої анестезії. Найбільш поширеним методом раніше було хірургічне видалення. Це дуже болюча операція, яка вимагає тривалого відновлення. Нові методи тонзилектомії включають лазерне, ультразвукове, радіохвильове видалення, припікання гальванокаутером і видалення рідким азотом. Ці методи менш травматичні і болючі, але в рядових лікарнях практично не використовуються.

Это интересно:  Фахівці знайшли спосіб поліпшити здоров'я серця

StylezhinkiAdblock
detector