Гороскоп Павла Глобы на 17 сентября 2021: все знаки зодиака

Чим небезпечне надмірне споживання жирних кислот

13.09.2021   20:00    935

Жирні кислоти необхідні організму, але в розумних кількостях

Омега 3-6 і 9 потрібні, щоб регулювати тиск, роботу мозку і серця, однак їх споживання в надлишку може призвести до небезпечних наслідків. Про це розповіла кардіолог Зубайдат Мусаєва.


Жирні кислоти омега 3-6 і 9 відносяться до групи омега-3 жирних кислот. Омега-3 і 6 є поліненасиченими жирними кислотами, а омега-9 є мононенасичених жирними кислотами.


Это интересно:  Названі кілька властивостей спаржі, які позитивно впливають на здоров’я

— Найбільшою біологічною активністю володіє омега-3 кислота. З них утворюються ейкозаноїди — це високоактивні біологічні сполуки. Вони виконують дуже важливу функцію в організмі людини, регулюють артеріальний тиск, запальні процеси, захищають судинну стінку за рахунок посилення виведення холестерину з організму, беруть участь в профілактиці атеросклерозу, володіють антиаритмічною дією, — зазначила Мусаєва.

Это интересно:  Дієтологи назвали напої, які не можна пити натщесерце

Лікар додала, що до складу омега-3 кислот входять три види кислот: альфа-ліноленова, ейкозапентаєнова і докозагексаєнова кислоти. Вони виступають ідеальною їжею для мозку і серця, роблять кров рідшою, змушують серце битися швидко і ритмічно, а мозок — працювати чітко.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector