Гороскоп на 25 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Чим може бути викликане зміна кольору шкіри?

02.09.2021   10:40    214

Припустимо, ви ведете абсолютно звичайний спосіб життя, нормально харчуєтеся і в міру стежте за своїм здоров’ям. Однак в один прекрасний день хтось із знайомих звертає увагу на те, що ваші долоні пожовкли. З чим це пов’язано?


Перш за все, слід нагадати, що людська шкіра є своєрідним дзеркалом, в якому відображаються всі зміни, що відбуваються в організмі. Людина об’ївся солодкого? Шкіра моментально реагує на це: швидше за все, наступного дня ласун прокинеться з особою, усипаним прищами. Провів занадто багато часу на сонці? Епідерміс висловить своє «фе» почервонінням і лущенням. Нерви пустують або просто дуже жарко? Шкіра покривається червоними плямами. Таких прикладів можна знайти дуже багато. Отже, пожовклі долоні — це неспроста. На що ж вони вказують? Поговоримо про це детальніше.

Найбільш поширені причини

У переважній більшості випадків жовті долоні у людини свідчать про те, що в його крові підвищений вміст особливого пігменту — білірубіну. В організмі він утворюється при розпаді гемоглобіну. Що це таке, напевно, знають навіть діти: він міститься в червоних кров’яних тільцях — еритроцитах. Гемоглобін дуже важливий для людини — він допомагає транспортувати в крові кисень і вуглекислий газ.


Это интересно:  Які каші є чемпіонами за своїми корисними властивостями

Хибна жовтяниця

Якщо при візиті до терапевта ви поскаржилися йому на жовті долоні, у вашій медичній карті може з’явитися такий запис: «Хибна жовтяниця». Що це означає? Насамперед, не потрібно лякатися. На відміну від справжньої жовтяниці, ця хвороба нічим вам не загрожує: при помилкової жовтяниці у людини з’являються тільки зовнішні симптоми захворювання (зокрема, змінюється колір шкірних покривів). Внутрішні органи при цьому абсолютно не страждають. Цілком імовірно, що ваша шкіра пожовтіла через те, що ви їсте занадто багато моркви і апельсинів (можливо, ви сидите на спеціальній дієті?). Каротин при цьому накопичується в крові.

Вплив тютюну

Жовті долоні найчастіше видають завзятого курця. Всім відомо, що від тютюну зуби покриваються неприємним жовтуватим нальотом, однак мало кому відомо, що фарбуванню піддаються ще й пальці, і нігті, а в деяких випадках — долоні. Однак є і хороша новина — як правило, шкіра набуває нормальний колір незабаром після того, як людина кидає курити.

Это интересно:  Названі звички, які допоможуть почати день продуктивно

Цироз печінки

Ця причина — найнебезпечніша з усіх перерахованих. На цироз вказують не тільки жовті долоні, але і безліч інших симптомів: постійна сухість у роті, нудота, швидка стомлюваність, загальне виснаження організму. Зверніть увагу на те, як виглядають ваші пальці: у людей, хворих на цироз, вони різко худнуть.

Інші можливі причини

Вище ми перерахували лише найпоширеніші і відносно нешкідливі випадки. Однак не варто забувати, що зміна кольору шкіри може бути ознакою дуже серйозних хвороб, таких як кіста, синдром Жильбера, наявність в організмі паразитів. Тому якщо у вас виникли найменші підозри, негайно звертайтеся до лікаря — це може врятувати вам життя або, у всякому разі, позбавити від маси неприємностей.

Это интересно:  Найден способ предсказать течение коронавирусной инфекции

StylezhinkiAdblock
detector