Чи може кукурудза бути корисна для організму? - Новости Ю

Чи може кукурудза бути корисна для організму?

19.09.2021   21:00    256

Кукурудза — улюблені літні ласощі для безлічі людей, однак у дієтологів і адептів ЗСЖа ставлення до неї неоднозначне. Кукурудза багата на рослинний білок, хоча і неповноцінний, вітамінами, мінералами і актиоксидантами — каротиноїдами, які надають їй яскраво-жовтий колір. У той же час, злакова рослина містить пристойну кількість цукру, крохмаль, глютен і безліч інших речовин, користь яких вельми сумнівна. Чи може кукурудза бути корисна для організму і скільки її їсти, щоб не нашкодити здоров’ю, розповідаємо в нашому матеріалі, інформує Ukr.Media.

Это интересно:  Найкращий сніданок для підвищення рівня вітаміну D восени

Корисні властивості


Своїм яскравим кольором кукурудза зобов’язана потужним природним антиоксидантам — каротиноїдам. Їх вміст в кукурудзі досить великий, що дозволяє їм захищати клітини організму від пошкодження вільними радикалами, зменшувати запалення і сповільнювати процеси старіння. Крім того, каротиноїди грають важливу роль в збереженні здорового зору — вони здатні запобігати віковій дегенерації очей і знижувати ризик утворення катаракти. Активні речовини в складі зерен кукурудзи значно покращують травлення, запобігають запаленню і захворюванню шлунково-кишкового тракту — особливо кукурудза корисна для здоров’я кишечника.

Это интересно:  Мамолог порадив, як запобігти розвитку раку грудей

Чому не варто їсти кукурудзу занадто часто

Кукурудза належить до крохмалистих овочів, а це означає, що в прагненні схуднути вона вам не помічниця. Крохмаль — полісахарид, в процесі перетравлення він перетворюється в глюкозу, яка, як відомо, у великих кількостях призводить до набору ваги і цілого ряду проблем зі здоров’ям. Цукру кукурудза теж містить в достатку, з чого випливає високе вуглеводне навантаження і немаленька калорійність.

Крім того, кукурудза містить антінутрієнти — речовини, які не дозволяють вітамінам та мінералам засвоюватися в вашому організмі. Так, наприклад, зерна кукурудзи багаті цинком, магнієм і марганцем, необхідними для правильного функціонування організму, але із-за фітинової кислоти (антинутрієнта), вони практично не засвоюються.

Это интересно:  За воскресенье эпидемия коронавируса снизила обороты

Відмовлятися від кукурудзи зовсім, особливо якщо ви її дуже любите, необов’язково. Просто вона повинна стояти в одному ряду з тістечками і картоплею фрі — тобто їсти її можна, але рідко і в невеликих кількостях.

aspekty.netAdblock
detector