Чи допоможе нетривалий сон не вирішити проблему його постійного дефіциту? - Новости Ю

Чи допоможе нетривалий сон не вирішити проблему його постійного дефіциту?

16.09.2021   08:00    407

Нетривалий сон не може вирішити проблему його постійного дефіциту.

Вчені довели, що дефіцит сну неможливо замінити його незначною тривалістю. Нетривалий сон не може вирішити проблему його постійного дефіциту.


Людям, які регулярно не висипаються, рекомендують спати вдень хоча б пів години. Однак дослідження показало, що такі періоди сну не допомагають докорінно вирішити проблему, інформує Ukr.Media.


Надмірна денна сонливість, постійні позіхання, відчуття втоми, дратівливість і стомлюваність — ось ознаки того, що ви регулярно не висипаєтеся. У довгостроковій перспективі хронічний недосип підвищує вразливість перед серйозними захворюваннями, включаючи серцево-судинні недуги, а також діабет. Він може спровокувати ожиріння і зменшити тривалість життя. Якщо у людей не вистачає часу спати вночі, їм рекомендують короткий денний сон. Але дослідники з Університету Мічигану довели, що він не допоможе.

Это интересно:  Дві особисті якості, які збільшують ймовірність хвороби Альцгеймера

У журналі Sleep опубліковані результати роботи, яка продемонструвала, що короткий сон з тривалістю від 30 до 60 хвилин не зробив помітного впливу на когнітивні порушення, які пов’язані з постійним недосипом. Але дослідники з’ясували, що тривалість так званого довгого сну, одержуваного під час дрімоти, була все ж таки пов’язана зі зменшенням порушень через брак сну взагалі. Довгий сон — це найважливіша стадія нічного відпочинку, коли наші тіла найбільш розслаблені, а частота серцевих скорочень і дихання стають найнижчими.

Коли ми лягаємо спати щоночі, то спочатку потрапляємо у фазу довгого сну, яка і займає практично усю його тривалість. У фазі короткого або швидкого сну нам найчастіше сняться сни. За умови хронічного недосипу у людей особливо зростає потреба саме у довгому сні, навіть у денний час, як розповіли автори дослідження.

Это интересно:  Яке вино корисніше: червоне або біле

aspekty.netAdblock
detector