Чи допомагають худнути силові тренування? - Новости Ю

Чи допомагають худнути силові тренування?

04.10.2021   18:40    520

Одним з найбільш стійких міфів, пов’язаних із заняттями спортом, є думка про те, що худнути допомагають тільки аеробні тренування. Насправді, якщо ви качаєте залізо, то теж втрачаєте зайву вагу.

Багатьом здається, що силові тренування підходять тільки для нарощування м’язів, і, як наслідок, для збільшення ваги. А ось якщо ми хочемо схуднути, то нам потрібно бігати або крутити педалі.

Это интересно:  Про хворобу Паркінсона свідчать деякі зміни очей


Дослідження вчених з Університету Нового Південного Уельсу показало, що за допомогою силових тренувань теж можна спалювати жир. Наприклад, ми здатні втратити близько 1,4% жиру в організмі виключно за рахунок заліза. Результати дослідження публікує журнал Sports Medicine.

Автори дослідження вважають, що навіть коли силові тренування не доповнюються аеробними, вони все одно сприяють втраті жиру в організмі без необхідності якоїсь свідомий дієти.

Это интересно:  Хімікати, які містяться в сотнях споживчих товарів пов’язані з ранньою смертю

Дослідники проаналізували 58 наукових робіт, в яких здійснювалися високоточні вимірювання жирових відкладень на зразок сканування тіла для вимірювання результатів програм силових тренувань. У них взяли участь понад 3 000 осіб, які тренувалися, в середньому, 2,7 рази на тиждень по 45-60 хвилин.

Програми силових тренувань тривали близько 5 місяців. В середньому, їх учасники втратили 1,4% від загальної кількості жиру після тренувань. Це становило приблизно 500 г жирової маси.

Это интересно:  Лікар розповів, як по нігтях визначити захворювання

Хоча результати дослідження показують, що хитаючи залізо можна худнути, їх автори все одно підкреслюють: найкращим способом позбутися зайвої ваги є повноцінне харчування і аеробні фізичні навантаження.

ukrhealthAdblock
detector