Чи допомагають курцям електронні сигарети? - Новости Ю

Чи допомагають курцям електронні сигарети?

26.10.2021   20:40    761

Використання електронних сигарет для запобігання рецидивам у тих, хто кинув палити не завжди працює добре. До такого висновку прийшли дослідники з США.

Вживання електронних сигарет і інших тютюнових продуктів колишніми курцями для запобігання рецидивам може і не бути ефективним. Такими є результати дослідження за участю майже 13 000 кращих громадян США. Це перша робота, яка показує, чи можуть курці перемикатися на електронні сигарети для того, щоб після відмови від паління не повернутися до цієї шкідливої звички. Відзначимо, що електронні сигарети спочатку створювалися для допомоги курцям, які хочуть кинути.Відмова від куріння — це найзначніше, що тільки може зробити курець для зміцнення свого здоров’я. Але перемикання на електронні сигарети не робить успіх більш ймовірним. Іншими словами, електронні сигарети не підвищують шансів курців назавжди покінчити зі шкідливою звичкою, вони анітрохи не більше еффектівні, ніж відсутність будь-якої стратегії взагалі.

При цьому автори дослідження не вивчали ефективність нікотинозамінної терапії, спеціально розробленої для допомоги людям, що палять. Вона включає в себе використання пластирів, жувальних гумок і льодяників з невеликим вмістом нікотину. Дослідження не було направлене на оцінку і пошук найкращого способу остаточно кинути палити. Воно вивчало виключно людей, які переключалися на альтернативні джерела нікотину або на електронні сигарети і порівнювали цю стратегію з повною відсутністю будь-якого плану взагалі.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector