Частіше хворіють підлітки: в Україні через штам «Дельта» заговорили про дитячі стаціонари

28.06.2021   13:35    321

«Індійський» варіант коронавірусу, вже офіційно виявлений в Україні, має низку особливостей. Наприклад, він заразніший, ніж інші штами, і ним частіше хворіють діти. Про це розповіла заслужений лікар України, головний інфекціоніст Ольга Голубовська.


Источник: nnovosti.info

Лікар зазначила, що штам «Дельта» внесений Центром з контролю і профілактики захворювань США до переліку штамів, що викликають особливе занепокоєння. Для цього є низка причин.


«У три рази цей штам заразніший, ніж звичайні штами. Це говорить про те, що може бути швидка потреба у великих кількостях госпіталізацій. Вірусне навантаження більш бурхливо наростає в перші кілька днів: дуже висока температура тіла. Найчастіше діарейний синдром, частіше виникають катаральні прояви у вигляді нежиті», — розповіла лікар.

Це не дуже було характерно для попередніх штамів. Це штами, які важче піддаються терапії. Усе те ж, що було з «британським» штамом. «Британський» штам теж був внесений до списку тих, що викликають занепокоєння, додала лікар.

За словами Голубовської, ще одна особливість «Дельти» — це те, що частіше хворіють діти. І Україні потрібно подумати про дитячі стаціонари.

«Частіше хворіють діти, багато випадків 12-20 років, більше, ніж у минулих штамів. Тому ми обговорювали (на нараді в РНБО — ред.) готовність дитячих стаціонарів теж, у тому числі», — пояснила медик.

Это интересно:  Стрілянина у центрі Миколаєва: масштабну бійку влаштували підлітки (відео)
Adblock
detector