Гороскоп Павла Глобы на 22 сентября 2021: все знаки зодиака

Цей продукт може допомогти в підтримці ваги, поліпшувати травлення і знизити ризик ряду захворювань

09.09.2021   14:40    245

Нут вирощували в країнах Близького Сходу протягом тисячоліть. Однак про його користь з наукової точки зору стали багато говорити останнім часом. Цей багатий вітамінами, мінералами і клітковиною продукт може допомогти в підтримці ваги, поліпшувати травлення і знизити ризик ряду захворювань


Багатий цінними поживними речовинами

Нут містить помірну кількість калорій. Приблизно 67% з них припадають на вуглеводи, а інша частина — на білок і невелика кількість жирів. У ньому є вітаміни і мінерали, а також достатня кількість клітковини і білка.


Это интересно:  Скільки потрібно робити кроків на день для підтримання здоров'я

Допомагає контролювати рівень цукру в крові

Нут має низький глікемічний індекс. Вчені з’ясували, що включення в раціон таких продуктів сприяє регулюванню рівня цукру в крові. Також цей ефект досягається завдяки вмісту в їжі клітковини і білка. Дослідження протягом 12 тижнів показало, що у 45 осіб, які їли 728 гр нуту в тиждень, спостерігалося помітне зниження рівня інсуліну натщесерце.

Може поліпшити травлення

Клітковина сприяє зростанню корисних бактерій в кишечнику і тим самим покращує травлення. Також ця властивість нуту може привести до зниження ризику деяких травних захворювань, таких як синдром роздратованого кишечника і рак товстої кишки.

Это интересно:  Чому краще уникати вживання свіжого та гарячого хліба, розповіли фахівці

Допомагає тримати апетит під контролем

Нут багатий білком і клітковиною, що робить його ситної їжею, яка може допомогти контролювати апетит і знизити споживання калорій. Одне з досліджень показало, що люди, які їли в середньому 104 гр. нуту в день протягом 12 тижнів, відчували себе більш ситими і з’їдали менше нездорової їжі в порівнянні з тими, хто не їв цей продукт.

Може захистити від деяких хронічних захворювань

Нут є джерелом магнію і калію, які можуть допомогти запобігти високий тиск, що є основним фактором ризику серцевих захворювань. Крім того, розчинна клітковина в нуті допомагає знизити рівень тригліцеридів і «поганого» холестерину. У цьому продукті містяться сапоніни — рослинні сполуки, які можуть знизити ризик розвитку деяких видів раку.

Это интересно:  Названі основні ознаки сезонного афективного розладу

zdorovia.com.ua

Adblock
detector