Цей гарячий напій значно знижує ризик хвороби Паркінсона - Новости Ю

Цей гарячий напій значно знижує ризик хвороби Паркінсона

11.10.2021   09:20    326

Хвороба Паркінсона-це стан, при якому частини мозку поступово пошкоджуються протягом багатьох років. Це викликано втратою нервових клітин в частині мозку, званої чорною субстанцією, яка відповідає за виробництво хімічної речовини, званого дофаміном.


Дофамін діє як посередник між частинами мозку і нервової системи, які допомагають контролювати і координувати рухи тіла. Порушення цього спілкування викликає проблеми з мимовільними рухами.


Это интересно:  Три найбільш ранні симптоми раку кишківника

Дослідження спрямовані на пошук факторів ризику, які сприяють розвитку хвороби Паркінсона, щоб спробувати перешкодити її розвитку. У кількох дослідженнях кава та кофеїн були пов’язані зі зниженням ризику хвороби Паркінсона.

Було проведено метааналіз літератури, щоб з’ясувати, наскільки сильна ця зв’язок.

Дослідження було спрямоване на вивчення здатності кофеїну впливати на хворобу Паркінсона як для здорових людей, так і для пацієнтів.

Дослідники сканували електронні бази даних, використовуючи терміни, пов’язані з хворобою Паркінсона, кавою та харчовими продуктами з кофеїном. Статті включалися тільки після того, як вони відповідали чітким діагностичним критеріям хвороби Паркінсона і відомостями про вміст в них кофеїну.

Это интересно:  Фахівець назвав три найбільш ранніх симптоми раку кишечника

Всього в дослідження було включено 13 досліджень, дев’ять з яких були віднесені до когорти здорових, а решта – до когорти Паркінсона.
«У людей у когорті здорових людей, які регулярно вживають кофеїн, ризик розвитку ХП [хвороби Паркінсона] під час подальшої оцінки був значно нижчим», – пишуть дослідники.

Більш того, у людей, які споживають кофеїн, швидкість прогресування хвороби Паркінсона була значно нижчою.

Это интересно:  Користь від вживання червоного вина може бути перебільшена

«На закінчення, кофеїн змінив ризик захворювання та прогресування хвороби Паркінсона як серед здорових людей, так і серед людей з хворобою Паркінсона», – підсумували дослідники.

ukrhealthAdblock
detector