Гороскоп Павла Глобы на 22 сентября 2021: все знаки зодиака

Біль у шлунку після їжі: як врятувати організм

04.09.2021   23:20    807

Хворобливі і неприємні відчуття в області живота — це найчастіше ознака яких-небудь захворювань шлунка і кишечника. Саме біль у шлунку після їжі може стати сигналом про те, що травній системі потрібна допомога. Характер болів і їх локалізація можуть бути самими різними, але завдяки цим факторам і можна зрозуміти, який саме частини травного тракту необхідна допомога. Спробуємо зрозуміти, чому болить живіт після їжі.


Гастрит


Наявність болю в животі відразу після їжі, цілком ймовірно, вказує на гастрит. Через посилення секреції і концентрированности шлункового соку створюються ушкодження і утворюються виразкові дефекти на слизовій. Коли їжа надходить на ці ділянки шлунка, вони відгукуються на таке роздратування болем, блювотою, нудотою, втратою апетиту і відрижкою. Для лікування необхідно дотримання дієти і медикаментозна терапія.

Это интересно:  Лікарі розвінчали міфи про симптоми наближення старості

Знижена кислотність

Якщо біль у шлунку після їжі виникає у супроводі відчуття переїдання і тяжкості, здуття живота, печії і неприємної відрижки, то, швидше за все, це може говорити про слабкість травного процесу, найчастіше є наслідком низької кислотності шлункового соку. У слабокислою середовищі їжа не перетравлюється повноцінно, а завдяки її тривалого перебування в шлунку ініціюються процеси бродіння, що є джерелом неприємних або хворобливих відчуттів. Неприпустимо самостійне лікування. Препарати лікар підбирає персонально, враховуючи стан здоров’я пацієнта і результати аналізів.

Дисбактеріоз

Это интересно:  Названі основні ознаки сезонного афективного розладу

Якщо болі в кишечнику після їжі з’являються регулярно і, крім усього, вони приходять у супроводі бурчання в животі, метеоризму і здуття, то, найімовірніше, проблема полягає в дисбактеріозі — зміну мікрофлори кишечника. У такому випадку домінування хвороботворних бактерій в кишкової середовищі призводить до бродіння і гниття їжі, яка, в свою чергу, збуджує і травмує стінки кишечника, тим самим викликаючи біль після їжі. Самолікуванням займатися не можна, краще відвідайте терапевта або гастроентеролога, які після дослідження призначать дієві методи лікування.

Коліт

Різка і скручують біль у шлунку після їжі може бути ознакою коліту. Найчастіше він проявляється у зв’язку з тривалими застоями харчових мас через неправильне харчування. Однією з його причин можуть стати глисти — стрічкові черв’яки і аскариди. Досить часто коліт приходить в сукупності із запаленням тонкого кишечника — ентероколітом. Коліт і ентероколіт лікуються за допомогою спеціальних дієт. Вибір методів терапії залежить від причин виникнення захворювання.

Это интересно:  4 корисних напої, які бадьорять не гірше кави

Регулярний біль

Якщо біль у шлунку після їжі регулярна, то це може бути свідченням вираженого порушення в якомусь органі або системі. Для попередження розвитку хвороби і для того, щоб уникнути необоротних наслідків, рекомендується своєчасне встановлення точної її причини та проходження відповідного лікування.

Stylezhinki

Adblock
detector