Безконтрольне вживання вітамінів може призвести до серйозної хвороби - Новости Ю

Безконтрольне вживання вітамінів може призвести до серйозної хвороби

25.11.2021   19:40    381

Брак вітамінів є основною причиною підвищення захворюваності у міжсезоння, але їх надлишок також може призвести до тяжких наслідків. Основною причиною захворювань у міжсезоння є гіповітаміноз (нестача вітамінів): через те, що у весняно-осінній період організм схильний до застудних захворювань, відбувається перевитрата вітамінів. Їх запас потрібно поповнювати.


Перш за все, як ідеться у повідомленні, необхідно обов’язково звернутися до лікаря та здати аналізи на вміст вітамінів, зокрема груп B і D. Обстеження необхідне не тільки для того, щоб відновити необхідну кількість вітамінів, але і щоб з’ясувати причину їх нестачі.


Одна з головних проблема для мешканців України — нестача вітаміну D, яка може привести до порушень роботи ендокринної системи, обміну речовин, імунітету. Він дуже важливий у профілактиці весняних захворювань.

Медики вважають, що самостійне вживання так званих моновітамінов (наприклад, тільки групи A) вельми небезпечний. Вживання нешкідливого полівітамінного комплексу навесні не можна вважати загрозою здоров’ю, а ось самостійно починати вживати моновітаміни у великому дозуванні не варто.

Надлишок вітамінів деяких груп може проявлятися сильною алергічною реакцією. А вітамін D, наприклад, у занадто великій кількості може призвести до змін у нирках — кальцинозу, порушення фтористо-кальцієвого обміну.

Крім цього, важливу роль  у впливі синтетичних вітамінів на людину має генетична схильність. Залежно від набору генів, вітаміни мають кардинально різний вплив. Наприклад, на одну людину вітамін Е вплине, а в іншої — призведе до захворювання.

Тому перш ніж щось приймати, обов’язково порадьтеся з лікарем.

GreenPost
Adblock
detector