Bellingcat назвав ім'я посадовця України, слова якого спричинили зрив операції з затримки "вагнерівців" (Відео) - Новости Ю

Bellingcat назвав ім’я посадовця України, слова якого спричинили зрив операції з затримки «вагнерівців» (Відео)

19.11.2021   09:24    601


7days-ua.com

Затримання силовиками Білорусі членів ПВК “Вагнера”, яких мали затримати в ході спецоперації “Авеню” спецслужби України.

Спецоперацію з затримання членів ПВК Вагнера українські спецслужби готували з 2018 року. За кілька днів до її проведення у липні 2020 року глава Офісу Президента України Андрій Єрмак порекомендував відкласти спецоперацію на тиждень. Це призвело до повного зриву спецоперації українських спецслужб, бо бойовиків у Мінську затримали силовики Лукашенка.Такі дані про обставини зриву спецоперації опублікував у своєму розслідуванні в двох частинах Bellingcat.

Розслідувачі встановили, що операція українських спецслужб мала кодову назву «Авеню». Президент України про неї знав — йому регулярно звітував очільник Головного управління розвідки Василь Бурба. Коли Бурба прийшов з фінальною доповіддю в липні 2020 року, глава Офісу Андрій Єрмак сказав, що Володимир Зеленський зайнятий і порадив відкласти фінал спецоперації на тиждень, щоб 27 липня вступило в дію «всеосяжне» перемир’я На Донбасі. Бурба застеріг, що в такому випадку спецоперація опиняється під загрозою зриву. Зрештою так і сталось.

Повна версія розслідування — на сайті : Перша та друга частини розслідування у повному варіанті — на сайті Bellingcat.

Більше подробиць — у сюжеті 5 каналу

Adblock
detector