Автоексперти розповіли, чи варто видаляти фільтр сажі в автомобілі - Новости Ю

Автоексперти розповіли, чи варто видаляти фільтр сажі в автомобілі

11.10.2021   01:00    489

Автоексперти, які раніше дали п’ять важливих порад з сезонної заміни шин, розповіли, чи варто видаляти фільтр сажі в автомобілі з дизельним двигуном.

Источник: avtodream.org


Про це пише «АвтоВзгляд».

Фільтр сажі доповнює каталізатор, який усуває неприємний запах вихлопу і знижує в ньому концентрацію шкідливих речовин. У ньому осідає до 90% сажі, що зменшує негативний вплив на екологію.

Однак іноді він виходить з ладу і багато водіїв просто знімають його, не встановлюючи натомість новий.


Это интересно:  Выпуск Skoda Fabia Combi отменен из-за строгих требований к выбросам

Водії бачать в цьому багато плюсів — не потрібно купувати новий фільтр, за рахунок зниження робочих температур знижується витрата палива і навантаження на двигун. Машина починає їхати так, як не їздила, покинувши автозавод.

Однак у такого рішення є щонайменше три негативних сторони. Перший нюанс полягає в тому, що якщо власник видалив фільтр сажі з авто, яке ще перебуває на гарантії, машина її втрачає. При цьому турбіна авто отримає підвищене навантаження, адже її робочі обороти істотно підвищаться.

По-друге, наявність фільтру сажі контролюється різними датчиками. Якщо видалити його, електроніка буде давати збої — наприклад, не зумівши порахувати різницю температур і тиску на вході і виході. Це призведе до помилки, а то і переведення авто в сервісний режим.

Это интересно:  Panasonic показал прототип новых аккумуляторов для Tesla

Система регенерації також не зможе працювати коректно — вона активується не тільки в міру забруднення фільтра, але і з розрахунку витраченого палива. Однак якщо датчики не покажуть змін, цей процес може повторюватися багато разів. А на це потрібно паливо, що, призведе до його перевитрати.

Читайте також: У США почались випробування безпілотних вантажівок

Третій негативний момент полягає в тому, що відсутність фільтру сажі призводить до підвищеного забруднення навколишнього середовища. Кожне натиснення педалі газу призведе до того, що з вихлопної труби такого авто будуть вириватися хмари смердючого чорного диму.

Adblock
detector