Арестович пояснив, чому Україна пропонує провести вибори на звільненому Донбасі в березні 2021 року (Відео)

04.12.2020   14:55    9657days-ua.com

Фото з відкритих джерел

Дата 31 березня 2021 року у запропонованому Леонідом Кравчуком “Плані миру” з’явилась, щоб російська сторона у ТГК не затягувала Мінський процес.

Про це в інтерв’ю Громадському” розповів радник і речник української делегації у Тристоронній контактній групі Олексій Арестович.

Він пояснив, що пропонований Україною “План миру” структурно є планом “А”, тобто реалізацією мінських та паризьких домовленостей. Пропозиція України про проведення виборів у березні 2021 року, це, за словами Арестовича, є “примушенням Кремля до конкретизації”.

“31 березня ми поставили, щоб вони (Росія — ред.) швидко відповідали на питання. Тому що якщо поставити 1 жовтня, або 1 грудня 2021 року, то вони скажуть: “Ну у нас ще є 6 місяців до відповіді”. А питання в тому, що 9 грудня спливає рік з моменту торішніх домовленостей на вищому рівні в Парижі в Нормандському форматі. І хтось має опинитися винним”, – пояснив Арестович задум України у Мінських переговорах.

Читайте також: Кравчук розповів про план України з терміном закінчення війни на Донбасі і датою виборів

Як повідомляла ІА “7 Днів Україна”, раніше Леонід Кравчук представив на засіданні Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі “План спільних кроків”. За цим планом Україна пропонує сторонам конфлікту заходи, при виконанні яких війна на Донбасі може бути припинена на початку 2021 року, а вже у березні 2021-го після демілітаризації нині окупованого Донбасу там можуть відбутись вибори за українським законодавством.

Читайте також: Тристороння контактна група взяла за основу план України щодо Донбасу

Учасники Мінських переговорів на засіданні Тристоронньої контактної групи взяли цей план України за основу для подальшого опрацювання.

Читайте також: Україна на Мінських переговорах висловила Росії протест і поставила вимогу

Невдовзі представник Росії у ТГК заявив, що РФ н епідтримує цей план, а підтримує план самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”. Українська сторона на Мінських переговорах висунула вимогу, щоб представники РФ представли свій план мирного врегулювання ситуації на Донбасі, а не посилалсь на невизнані псевдореспубліки.

Это интересно:  Спасенные украинские моряки находятся в больнице (ВИДЕО)

Більше подробиць – у повній версії інтерв’ю радника і речника української делегації у Тристоронній контактній групі Олексія Арестовича “Громадському.загрузка...

Adblock
detector