Американський стартап розробив робостанцію, яка замінює батареї в електромобілях за 10 хвилин - Новости Ю

Американський стартап розробив робостанцію, яка замінює батареї в електромобілях за 10 хвилин

18.11.2021   16:21    515

Робототехнічний стартап з Каліфорнії розробив станцію для швидкої заміни автомобільних акумуляторів.

Источник: avtodream.org


Установки Ample працюють без участі людини — станція автоматично приймає електромобіль, виймає батарейний блок і встановлює новий протягом 10 хвилин.

Описуючи свою технологію, Ample посилається на довгий список переваг роботизованих станцій перед існуючою інфраструктурою для електромобілів. Розробники стверджують, що створили єдине на західному ринку рішення (у Китаї вже є такий сервіс), яке здатне «зарядити» будь-який електромобіль від 0% до 100% менш ніж за 10 хвилин.


Модульна архітектура станцій дозволяє проводити заміну батареї в будь-яких електрокарах, незалежно від компанії-виробника, вона успішно працює з машинами Tesla, VW, Hyundai та інших компаній, повідомляє Techcrunch.

За підрахунками компанії, станції Ample обходяться від 3 до 10 разів дешевше за будівництво звичайної швидкої зарядки для електромобілів. Таким чином, установки стартапу обіцяють постачати електроенергію за ціною на 10-20% дешевше газу.

На додаток Ample робить ставку на технологічний прогрес. З кожним роком елементи живлення стають ефективнішими, тому станції зможуть плавно модернізувати електрокари провідних брендів, коли на ринку з’являться нові батареї.

Технологія також передбачає більш вигідне використання відновлюваних джерел енергії — роботизовані установки приймають і зберігають розряджені акумулятори, а отже, можуть повільно та безпечно заряджати їх тоді, коли є найбільше енергії з відновлюваних джерел А при нестачі електроенергії у мережі станції можуть підживлювати її, передаючи електрику із заряджених батарей.

Читайте також: Чи врятують літні шини взимку на повнопривідному автомобілі (ВІДЕО)

Такий підхід вирішить одну з головних проблем в енергетичних системах із нульовим рівнем викидів. Станції також не потребують додаткових інфраструктурних витрат — компанія Ample готова розгорнути повноцінний парк в мегаполісі протягом кількох тижнів.


Adblock
detector