Трамп висунув нову умову Саудівській Аравії для ядерної угоди

Today   21:15 (1 hour ago)    711

Трамп висунув нову умову Саудівській Аравії для ядерної угоди

Фото: Getty Images

Позицію Трампа підтвердили в Білого дому

Угода є «повністю залежною» від приєднання Ер-Ріяда до Авраамових угод, заявив президент США.

Сполучені Штати не буде реалізовувати цивільну ядерну угоду із Саудівською Аравією, доки королівство не погодиться нормалізувати дипломатичні відносини з Ізраїлем шляхом Авраамових угод. Про це заявив президент США Дональд Трамп, повідомляє американський телеканал CNN.

Останні новини:  У Грузії стався блекаут

Угода є «повністю залежною» від приєднання Саудівської Аравії до Авраамових угод, запевнив він.

Позицію також підтвердила прес-секретар Білого дому Керолайн Левітт, наголосивши, що вимога щодо нормалізації відносин із Ізраїлем відповідає попереднім заявам президента США.

Документ відкриває шлях до розвитку саудівської атомної енергетики за участю американських технологій. Він має пройти 90-денний розгляд у Конгресі США, а також передбачає дворічне техніко-економічне дослідження проєкту.

Одним із найбільш дискусійних питань стали можливості Саудівської Аравії зі збагачення урану. Трамп заявив, що програма матиме виключно мирний характер і не передбачатиме створення матеріалів для ядерної зброї.

Останні новини:  Кози замість техніки: у Каліфорнії вигадали незвичний спосіб боротьби з пожежами

Видання наголошує. що нормалізація відносин між Саудівською Аравією та Ізраїлем залишається складним питанням. Ер-Ріяд неодноразово заявляв, що не готовий до такого кроку без суттєвого прогресу у створенні палестинської держави.

Після війни між Ізраїлем і ХАМАС та загострення ситуації на Близькому Сході перспективи такого сценарію стали ще більш невизначеними.


Авраамові угоди — це домовленості про нормалізацію відносин між Ізраїлем та арабськими країнами, укладені за посередництва США у 2020 році.

Вони передбачають встановлення дипломатичних відносин і розвиток економічної та безпекової співпраці.


korrespondent.net

Останні новини:  Судді з РФ, що відправив за ґрати українського військовополоненого, оголошено підозру