Трамп обговорив із Мерцом тарифи та військову операцію проти Ірану

05.03.2026   23:15    50


Трамп обговорив із Мерцом тарифи та військову операцію проти Ірану

Президент США Дональд Трамп обговорив з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом тарифи та військову операцію проти Ірану.

Як передає власкор Укрінформу, під час зустрічі з Мерцом у Білому домі у вівторок Трамп заявив журналістам, що США та Німеччина «добре ладнають», назвавши Мерца «дуже, дуже успішною людиною» та «другом».

Водночас він висловив критику на адресу Великобританії та Іспанії, назвавши їх «непоступливими». За словами президента, Лондон, зокрема, заборонив США використовувати свої бази для удару по Ірану, а також проводив «хибну» енергетичну та міграційну політику.

Останні новини:  Ще не кінець: Трамп заговорив про роки при владі

Говорячи про тарифи, Трамп зауважив, що вони зробили Америку «дуже багатою». При цьому розкритикував рішення Верховного суду, який скасував тарифи, і жартома додав, що США могли б ударити митами по Німеччині «дуже, дуже сильно».

Відповідаючи на запитання, чи підштовхнув Ізраїль США до військової операції проти Ірану, Трамп зазначив, що рішення ухвалювалося «з огляду на те, як ішли переговори», і що він «відчував», ніби Тегеран готує власну атаку.

Останні новини:  Швеція запустила перший військових супутник, який спостерігатиме за Росією

Президент також заявив, що в перші дні військові можливості Ірану — «приблизно всі — були знищені». Попри те, що Іран продовжує запускати ракети, зокрема по сусідніх країнах Перської затоки, Трамп вважає, що «вони (Іран – ред.) довго не протримаються». «Вони випустили багато, а ми багато знищуємо», — додав він.

Премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер повідомив, що надав Сполученим Штатам дозвіл використовувати британські авіабази для знищення іранських ракетних потужностей.

Останні новини:  Американська розвідка не бачить значних збитків ядерній програмі Ірану - Reuters

Фото: The White House


ukrinform.ua