РФ виснажила склади боєприпасів КНДР - ГУР

16.11.2025   20:35    322

РФ виснажила склади боєприпасів КНДР - ГУР

Фото: Getty Images

Російський диктатор Володимир Путін та глава КНДР Кім Чен Ин

Снаряди з Північної Кореї допомагали Росії підтримувати інтенсивність обстрілів у 2024 році, однак з 2025 року ситуація змінилася.

У 2025 році Північна Корея у понад два рази скоротила поставку артилерійських снарядів до Росії; причиною стало виснаження складів. Про це у п’ятницю, 14 листопада повідомляє Reuters із посиланням на коментар заступника начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадима Скибіцького.

Останні новини:  Росіяни масово скаржаться на невиплату зарплати

Він навів приклад загальної поставки 6,5 мільйона артилерійських снарядів до Росії з 2023 року зі складів Північної Кореї. Пхеньян скористався можливістю налагодити тісні зв’язки з Кремлем після вторгнення Росії в Україну.

Скибіцький повідомив, що у вересні постачання снарядів з Північної Кореї не зафіксували, проте у жовтні деякі поставки відстежувалися. При цьому близько половини снарядів, які надійшли з Пхеньяна, були настільки застарілими, що їх довелося відправляти на заводи в Росії для модернізації.

Водночас Скібіцький зазначив, що Північна Корея розпочала масове виробництво малих бойових безпілотників ближньої дії з FPV-камерою та більших дронів середньої дальності на власній території, хоча не уточнив обсяги виробництва.

Останні новини:  Росіяни масово скаржаться на невиплату зарплати

Також, за даними ГУР, Росія вже до кінця 2025 року планує залучити близько 12 тисяч північнокорейських працівників до роботи на підприємствах в Алабузі, де виготовляють далекобійні дрони типу Shaded/Гєрань.

КНДР налагоджує виробництво Шахедів за допомогою Росії


korrespondent.net