США бойкотуватимуть саміт G20 у Південній Африці

09.11.2025   13:15    424

 

Трамп наполягає, що там відбувається геноцид білих громадян.

Президент США Дональд Трамп заявив, що представники уряду США не братимуть участі у цьогорічному саміті G20, який відбудеться в Південній Африці. За словами президента, це рішення ухвалене через «дискримінацію білих громадян» у країні. Про це пише Politico,

Раніше Трамп уже повідомляв, що особисто не приїде на саміт, присвячений питанням світового економічного розвитку. Замість нього мала бути присутня делегація під керівництвом віцепрезидента Джей Ді Венса, однак тепер, після оголошення бойкоту, США повністю відмовляються від участі в заході.

Останні новини:  У Хорватії висунули звинувачення за нацистський жест дев’ятьом затриманим під час антифашистському мітингу

«Африканерів — нащадків голландських, французьких і німецьких переселенців — убивають і знищують, а їхні землі та ферми незаконно відбирають. Жоден представник уряду США не братиме участі, доки ці порушення прав людини тривають», — написав Трамп у соцмережі Truth Social.

Трамп неодноразово звинувачував Південну Африку у дискримінації білої меншини, а раніше цього року навіть заявив, що в країні відбувається «геноцид» білих громадян. Офіційна влада ПАР рішуче відкинула такі твердження.

Останні новини:  Суд визнав литовського депутата винним в антисемітських висловлюваннях і призначив штраф

«А вони вам сказали, де саме це відбувається, пане президенте? — іронічно відповів глава держави Сіріл Рамафоса. — Бо я особисто такого ніколи не бачив».

Адміністрація Трампа, своєю чергою, пріоритизувала прийом африканерів як біженців до США.

Саміт G20 щороку проводить інша країна-учасниця, обираючи власну тематику обговорення. Наступного року зустріч лідерів G20 прийматимуть США — на одному з об’єктів Трампа у Маямі.

Останні новини:  Фон дер Ляєн оголосила два механізми фінансування України на 2026–2027 роки


arguments.kyiv.ua