США тиснуть на Євросоюз через закупівлю зброї - Reuters

03.04.2025   08:08    470


США тиснуть на Євросоюз через закупівлю зброї - Reuters

Вашингтон закликав ЄС продовжувати купувати зброю американського виробництва, попри нещодавні кроки Європейського Союзу, спрямовані на обмеження участі американських виробників у тендерах на закупівлю зброї.

Про це Reuters повідомили п’ять джерел, знайомих із цим питанням, передає Укрінформ.

У середині березня Єврокомісія, виконавчий орган ЄС, запропонувала збільшити військові витрати і об’єднати ресурси на спільні оборонні проєкти, оскільки Європа готується до зменшення військової участі США за президента Дональда Трампа. Деякі із запропонованих заходів можуть означати меншу роль для компаній з країн, які не входять до ЄС, зокрема зі США і Британії, зазначили експерти.

Останні новини:  Сполучені Штати звинувачують китайську компанію, яка допомагала рф у війні проти України, у співпраці з хуситами - WSJ

На зустрічі 25 березня держсекретар Марко Рубіо заявив міністрам закордонних справ Литви, Латвії та Естонії, що Сполучені Штати хочуть продовжувати брати участь в оборонних закупівлях країн ЄС, повідомили джерела. За їх словами, Рубіо заявив, що будь-яке виключення американських компаній з європейських тендерів буде негативно сприйняте Вашингтоном.

Рубіо також планує обговорити це питання під час візиту до Брюсселя цього тижня, де він візьме участь у засіданні міністрів закордонних справ НАТО, повідомив високопоставлений чиновник Держдепартаменту.

Останні новини:  Фінляндія відмовила у притулку 70% росіян, що "втекли від мобілізації"

Він додав, що Трамп вітає нещодавні зусилля європейських союзників щодо «зміцнення їхнього оборонного потенціалу», але застеріг від створення перепон, які виключать американські компанії з проєктів ЄС.

У середині березня Єврокомісія запропонувала оборонну програму ReArm Europe, яка передбачає запозичення 150 мільярдів євро для кредитування оборонних проєктів у країнах ЄС. І хоча в Єврокомісії заявили, що компанії з-поза меж ЄС можуть претендувати на участь у цих проєктах, виробники озброєнь з-поза меж блоку на практиці зіткнуться з низкою практичних і адміністративних перешкод.

Водночас за словами кількох співрозмовників, увага США до цього питання посилилася в останні тижні, коли ЄС став більш рішуче відмовлятися від закупівель американських озброєнь.

Водночас президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявляла, що ЄС за допомогою кредитної програми ReArm Europe обсягом у 800 мільярдів євро зможе переозброїти Європу та озброїти Україну в її екзистенційній боротьбі проти російської агресії.


ukrinform.ua